کد خبر: ۲۴۲۸۸۸
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۱ - ۲۰ دی ۱۳۹۹

جنوب نیوز: حسین انصاری‌راد، فعال اصلاح‌طلب و از نمایندگان مستعفی مجلس ششم در بخشی از یک مصاحبه با خبرگزاری دولتی ایرنا اظهار کرده است: چند دوره نماینده مجلس بودم و از سال ۴۲ در فعالیت‌های سیاسی حضور داشتم و در همه اتفاقات مهم نظام پای کار بوده‌ام، در دوره ششم رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس بودم. مدعی بودم که اگر کسی بتواند یک مورد تخلف قانونی در مصوبات و اظهارنظرها از من پیدا کند،  لباس طلبگی خود را درمی‌آورم و از مجلس بیرون می‌روم. تمام مصوبات و مذاکرات کمیسیون اصل ۹۰ را درج، پیاده و اعلام کردم که هر کس میخواهد بیاید و ببیند و اگر تخلف قانونی داشته باشم، اعلام کند. اما با این همه حساسیت‌ در اجرای درست قانون به من اجازه ورود به مجلس هفتم و هشتم داده نشد. سال گذشته هم سادگی کرده و ثبت نام کردم و رد صلاحیت شدم.

او همچنین در اشاره به انتخابات ۱۴۰۰ می‌گوید: چشم اندازی از حضور اصلاح طلبان نمی‌بینم مگر اینکه شرایطی فراهم شود که تمام احزاب مسلمان و شخصیت‌های معتقد به ثبات جمهوری اسلامی و نظام، خود را در معرض رای مردم قرار دهند.

انصاری‌راد تصریح می‌کند: زمینه برای حضور اصلاح طلبان فراهم نیست و با این روالی که نهادهای نظارتی درباره بررسی صلاحیت‌ها عمل می‌کنند، اساسا جایی برای ورود اصلاح طلبان به انتخابات وجود ندارد. [۳]

*جالب آنکه اینهمه حرف و حدیث پیرامون روند تأیید صلاحیت‌ها در انتخابات و اعتراض ضمنی به آن از جانب کسی عنوان می‌شود که صراحتا و رسما رأی مردم در مجلس ششم را به یکسو نهاده و در معارضه علیه رهبری، نظام اسلامی و نهادهای قانونی کشور در میانه راه نمایندگی استعفا کرده است.

دقت شود که از همین رهگذر به روشنی می‌توان اشکال بزرگ جریان اصلاحات را فهمید که عمده رجال هسته سخت آن چگونه علیرغم بی‌صلاحیتی محرزی که دارند اما خواستار تأیید صلاحیت هم هستند.

آنها در کنار این خواست غیر منطقی البته چهره‌های نجیبی مثل "محمدرضا عارف" را نیز اصلاح‌طلب بدلی و هزینه‌نداده معرف می‌کنند، به روی احزاب جوانگرای اصلاح‌طلب مثل "حزب ندای ایرانیان"‌پنجه می‌کشند و از معرفی جوانان اصلاح‌طلب که فاقد سوء سابقه هستند نیز استنکاف می‌کنند.

ما این قضاوت را بر عهده مردم و مخاطبان محترم می‌گذاریم که نظام اسلامی و نهادهای نظارتی کشور باید چه کنند وقتی هسته سخت اصلاحات نه صلاحیت لازم را دارد و نه حاضر به معرفی چهره‌های صلاحیت‌دار جهت حضور در مناصب انتخابی است...

مقصر این ماجرا حتما نظام اسلامی نیست و چنین شیطنت‌هایی به فضل الهی در مسیر حرکت قطار پیشرفت نظام؛ مضمحل خواهد شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: