کد خبر: ۲۴۲۳۶۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۷ - ۱۰ آذر ۱۳۹۹
دکتر مهرداد جشنی پور:
ضروری است که عاملین پروژه نفوذ که به قصد خرابکاری در کشور و بر هم زدن امنیت شهروندان به خود اجازه جسارت به ملت ایران می دهند، شناسایی شوند تا با انهدام شبکه ها آنها، مردم همچنان به مانند گذشته به داشتن چنین سربازانی گمنام در قالب تامین کننده امنیت کشور، افتخار کنند.
جنوب نیوز: دانشمند برجسته و ممتاز هسته ای کشور در قلب تهران توسط تیمی تروریست که آبشخور آنها رژیم صهیونیستی می باشد، به شهادت می رسد. هنوز دقایقی از این ترور ناجوانمردانه نگذشته که رسانه های معاند با قطع برنامه های عادی خود، خط خبری تحلیلی پیرامون این موضوع را آغاز و هنوز پس از 48 ساعت از این رخداد، سعی در تطهیر چهره های پلید پشت این ترور دارند.

و اما چند نکته از برآیند ادعاهای اطاق فکر رسانه های معاند

1)  تمام افرادی که به عنوان کارشناس، استاد دانشگاه ، پژوهشگر و غیره در این شبکه ها به تحلیل چرایی این ترور پرداختند در یک نقطه مشترک ، می خواستند اعلام کنند که ایران توان مقابله با رژیم صهیونیستی ندارد و در حالی که سعی می کردند کمتر از واژه ترور برای شهادت این دانشمند هسته ای استفاده کنند ، بیشتر به دنبال برجسته سازی نقاظ ضعف امنیتی ایران بودند.

2)  تحلیل های آنها پیرامون آینده صنعت هسته ای ایران، مبتی بر شکست و ناکارآمدی این صنعت بوده و اگر برجام نتوانست این صنعت را مهار کند، ترور دانشمندی در این سطح قطعا می تواند این صنعت را نابود کند.

3)  حضور امنیتی ایران در خاورمیانه ، سبب شده که میزان توجه به امنیت داخلی فروکش کند و این موضوع توانسته است فضای مساعدی را برای ایجاد ناامنی در کشور ایجاد کند به گونه ای که کشور را از درون ناامن و زمینه هر گونه دست اندازی به آن فراهم سازد.

4) با روی کار آمدن دمکرات ها در انتخابات جدید ریاست جمهوری آمریکا، زمینه بازگشت به برجام مهیا می شود که نمی تواند تامین کننده خواسته رژیم کودک کش اسرائیل و حامیانش در حاشیه خلیج فارس باشد پس نیاز است که با انجام چنین ترورهایی، موضوع برجام منتفی و شعله های جنگ در خاورمیانه روشن شود.

توضیح

1) یکی از راهبردهای استراتژیک و ایدئولوژیک ایران در قالب دکترین دفاعی و نظامی در منطقه ، محو رژیم صهیونیستی اسرائیل است. «اسرائیل باید از بین برود» مانیفیست جمهوری اسلامی است که برای اولین بار در سال 1342، با بیان امام خمینی(ره) بر موضوع فلسطین به عنوان مسئله اول جهان اسلام مورد تاکید قرار گرفته و امام خامنه ای نیز از سال 69 بدین سو بر کارا بودن این مانفیست که محو رژیم صهیونیستی است، تاکید دارند.

 کوچک بودن سرزمین های اشغالی به همراه عدم وجود عمق جغرافیایی در کنار وجود یک کمربندی که توسط محور مقاومت پیرامون این محدوده جغرافیایی ایجاد شده سبب گردیده که حتی با وجود طرح‌های آمریکایی _ اسرائیلی، عملا هیچ شانسی برای اسرائیل پیرامون رسیدن به یک ساختار منسجم بر علیه ایران در ابعاد یک جنگ فیزیکی وجود نداشته باشد. بر عکس ایران با داشتن تجهیزات قوی نظامی از جمله " موشک‌های "شهاب۳" ، موشک‌های "ذوالفقار" و در مجموع موشک های دور برد و کوتاه برد بالستیک و هم پیمانانی قوی در قالب محور مقاومت می تواند اسرائیل را به یک ویرانه و تلی از خاک تبدیل کند.

گواه این ادعا روزنامه هاآرتص اسرائیل است که در یکی از مقالات به قلم یتژاگ بریک، از سرلشگران ارتش رژیم صهیونیستی می نویسد: نزدیک به یک دهه است که ایران سودای استقرار شمار فزاینده ای از موشک های خود را در اطراف اراضی اشغالی از  ۵ نقطه راهبردی مختلف در لبنان، غزه، یمن، سوریه و عراق در سر می پروراند. مراکز مسکونی مهم و اهداف استراتژیک و زیر ساخت های حیاتی دفاعی و غیرنظامی رژیم صهیونیستی مشتمل بر شبکه های انرژی، منابع طبیعی، برق، سوخت و گاز طبیعی، حمل و نقل، ارتباطات و تاسیسات بهداشتی براحتی در سیبل هدف بیش از ۲۰۰ هزار موشک ایرانی قرار دارند.

2) همان گونه که ترور شهیدان شهریاری، احمدی روشن، علیمحمدی، رضایی‌نژاد و قشقایی فرد هیچ گونه خللی در برنامه های هسته ای کشورمان ایجاد نکرد ، طبیعی است که شهادت فخری زاده نیز نمی تواند موتور محرکه هسته ای صلح آمیز کشورمان را متوقف کند. البته هر کدام از این دانشمندان شهید، انسان های فرهیخته، فاضل، اندیشمند و متعهدی بوده که در جهاد علمی، یکتا و مانندی نداشته اند. پرورش نسلی از جوانان تحصیل کرده که راه این شهیدان را ادامه می دهند نوید بخش آینده ای روشن برای ارتقاء صنعت هسته ای کشورمان می باشد که اکنون در صنایع نظامی، دفاعی و هسته ای کشور مشغول بوده و کارکردشان در قالب های مختلف، در مناسبت های ملی به مانند راهپیمایی روز 22 بهمن ماه، هفته دفاع مقدس و غیره رونمایی می شود.

3) ساختار امنیتی جمهوری اسلامی ایران به گونه ای طراحی شده که ضمن اشرافیت کامل در حوزه های اطلاعاتی، عملیاتی و سایبری، دارای ساختاری بومی و بدون وابستگی مستقیم و غیر مستقیم به تشکیلات امنیتی سایر کشورهاست هر چند که از همکاری ها با کشورهای دوست و همچنین حفره های امنیتی سایر کشورهای متخاصم در جنگ های اطلاعاتی و سایبری به خوبی استفاده می کند.

این موضوع نشان می دهد که در مقوله تامین امنیت کشورمان، دو بخش جداگانه اما مرتبط در حوزه داخلی و بین الملل بدون وابستگی به سرویس های امنیتی خارجی فعال بوده و قوی ماندن یک بخش لزوما به معنای ضعیف نگه داشتن بخش دیگر نیست. شکست های مفتضحانه سرویس های امنیتی خارجی در ایران و هر آنجایی که موضوع منافع ایران در میان بوده پرونده های سنگینی را در بایگانی های امنیتی ایران در خود جای داده که شاید به لحاظ یک سری مصلحت ها، از قید خیلی محرمانه و خیلی ویژه خارج نشده تا مردم بتوانند این ابهت را در اسناد بیشتر احساس کنند.

بدون شک خواستار ذهنی رژیم تروریست اسرائیل در پروژه نفوذ ورود به برخی مراکز حساس کشور با کمک برخی خودفروختگان داخلی برای ضربه زدن به امنیت کشورمان است که در پروژه های مختلف طی چهل و یک سال گذشته با شکست های فراوانی به دلیل هوشیاری و رصد دقیق تامین کنندگان امنیت کشور مواجه شده است. حال اگر در محدود مواردی نیز موفقیت های نسبی برای ترور شخصیت ها و دانشمندان ایرانی کسب کرده نشان دهنده ناکارایی ساختار امنیتی کشورمان نمی باشد هرچند نیاز است که با سنباده کشی اطلاعاتی، منافذ نفوذ شناسایی و ترمیم شود.

4) رهبر معظم انقلاب امریکا را به دلیل روحیه استکباری و سلطه جویی قابل اعتماد نمی داند. رهبری در 26 شهریورماه سال 98 در ابتدای جلسه درس خارج فقه در آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه، فرمودند :" چنانچه آمریکا حرف خود را پس گرفت و توبه کرد و به معاهده هسته‌ای که آن را نقض کرده است، بازگشت، آن‌وقت در جمع کشورهای عضو معاهده که شرکت و با ایران صحبت می‌کنند، آمریکا هم می‌تواند شرکت کند، اما در غیر این‌صورت هیچ مذاکره‌ای در هیچ سطحی بین مسئولان جمهوری اسلامی و آمریکایی‌ها اتفاق نخواهد افتاد نه در نیویورک و نه غیر آن". پس این موضوع هیج ربطی به رفتن و آمدن روسای جمهوری در آمریکا ندارد. اگر امریکایی ها دست از خباثت خود برداشته و در عمل با لغو تحریم های ناجوانمردانه بر علیه مردم ایران و توبه بخواهند به برجام برگردند، باب گفتگو در قالب برجام وجود دارد و راهی به جزء این قابل تصور نیست.

این موضوع نشان می دهد که گفتگوی ایران و آمریکا برای بازگشت به برجام پیچیدگی ها خاص خود را دارد و شرایط آمریکایی ها و منطقه نیز چندان مستعد ایجاد یک درگیری و جنگ نمی باشد پس حتی اگر آمریکایی ها نخواهند توبه کنند و پس از لغو تحریم ها به برجام بازگردند، هژمونی سنگین ایران بر منطقه خاورمیانه به گونه ای است که آمریکایی ها، نوچه هایش در منطقه به مانند عربستان و رژیم غاصب اسرائیل هرگز نمی توانند به یک جنگ نظامی بر علیه کشورمان دست بزنند.

حرف آخر

شناسایی و مجازات عاملان ترور دانشمند هسته ای شهید فخری زاده، خواسته مردم ایران است که از زبان رهبر معظم انقلاب خطاب به مسئولان امر بیان شده است. طبیعی است که تامین کنندگان امنیت کشور، ساکت ننشسته و به زودی و در کمترین زمان ممکن عاملان این جنایت را شناسایی و ساختار قضایی کشور، عدالت را برای آنها اجرا خواهد کرد. از طرفی ضروری است که عاملین پروژه نفوذ که به قصد خرابکاری در کشور و بر هم زدن امنیت شهروندان به خود اجازه جسارت به ملت ایران می دهند، شناسایی شوند تا با انهدام شبکه ها آنها، مردم همچنان به مانند گذشته به داشتن چنین سربازانی گمنام در قالب تامین کننده امنیت کشور، افتخار کنند. 

یادداشت: دکتر مهرداد جشنی پور، خبرنگار و کارشناس مسائل سیاسی ایران

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: