کد خبر: ۲۴۲۲۶۰
تاریخ انتشار: ۲۳:۲۰ - ۰۳ آذر ۱۳۹۹
و يُطعِموُنَ الطَّعامَ عَلي حُبِّهِ مِسكيناً و يَتيماً و أسيراً ، إنَّما نُطعِمُكُم لِوَجهِ اللَّهِ لا نريدُ مِنكُم جَزاءً و لاشُكُوراً
و به [پاس] دوستي [خدا] بينوا و يتيم و اسير را خوراك مي‏دهند. "ما براي خشنودي خدا است كه به شما مي‏خورانيم و پاداش و سپاسي از شما نمي‏خواهيم
انسان ، آيه ۹ - ۸ .

جنوب نیوز: برخی صحنه‌های دنیا را هر جایی نمی‌توان دید، مختص یک سرزمین و آب و خاک است. دور دنیا را هم که بگردی ایثار و از خودگذشتگی را تنها در افرادی می‌بینی که به جای رضایت خود، دل در گرو رضایت خداوند بسته‌اند.

در روزهایی که می‌گذرد ایران شکوهمندتر و عزتمندتر از همیشه است؛ روزهایی که هر چند با خبر تلخ شیوع کرونا عجین شده اما دست‌های مهربان و بخشنده مردم، از غم نان هموطن غافل نشده و هر کسی با توان خود در صحنه نبرد با کرونا مقاوم‌تر از همیشه ایستاده است.

نوع کمک‌ها سفره‌ها را نشانه رفته است، از انجام خرید هفتگی برای خانواده‌های روستایی، یا خانواده بدون فرزند یا دارای فرزند معلول تا توزيع  اقلام توسط جهادگران بسیجی متغیر است.

خیری در رابر به شکرانه سلامت خود و به نیت رضایت خداوند، هزاران کیلو خرما خیرات می‌کند و نانوایانی در زنجان، نان به خیرات می‌پزند و خيرى در کمیجان تهیه بسته گیاهان دارویی شامل آویشن، چای کوهی و گل گاوزبان و در نظر آقا خيرى به شكرانه محصول و نذر سالانه بادمجان توليدى خود را دست نیازمندان می‌دهد و اين نشان مى دهد براى کمک رسانی به نیازمندان و افراد آسیب دیده از بیماری کرونا و يا اقشار ضعيف همه مردم به میدان آمده‌اند و موسسات خیریه کمک‌های ملت نوع دوست را از هزار ريال تا یک میلیارد تومان سازماندهی می‌کنند.

به تاسی از سیره ائمه معصومین و آبرومندانه هر آنچه داريم را به دست نیازمندان می‌رسانيم ، چرا كه قرآن مى فرماید: «ما أنفقتُم من شى ء فهو یُخلِفُه» (سوره سبأ، آیه 39) یعنى هر چیزى را انفاق كنید پاداش دارد؛ چه كم باشد چه زیاد؛ كمك ناچیز هم مى تواند در جاى خود نقش داشته باشد، گاهى یك برگ زرد در یك حوض آب كشتى چندین مورچه مى شود.

در این ایام که روزهای سختى و مشكلات می باشد، محرومین و نیازمندان را فراموش نکنیم. نگوییم ما که چیزی نداریم و توان آن چنانی نداریم که به نیازمندان کمک کنیم؛ یادمان باشد گاهی كمكِ اندك مورد نیاز است و بیش از آن لزومى ندارد، چنانكه براى تلفن عمومى پول خرد نیاز است و اسكناس قیمتى نقشى ندارد. اگر خراشى به پوست دست وارد شود یك قطعه پارچه نازك كارساز است و لحاف و پتو نقشى ندارد.

کمک کردن ما را سبک بال و آسوده می کند و غل و زنجیر کینه و خودخواهی را جدا می کند و آنوقت است که طعم دیگر زندگی را می چشیم.

کمک کردن فقط پولی نیست! خانومی را بیاد دارم که روزهای جمعه به آسایشگاه کهریزک می رفت و مادران مسن را حمام می کرد. نه هزینه ای و نه چک و تراولی! و کدام چک و پول و دلار می تواند با این لذت و پاداش برابری کند؟


یادداشت: دکتر هوشنگ رستم پور شهيدى
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: