کد خبر: ۲۴۲۱۱۸
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۹ - ۲۶ آبان ۱۳۹۹
جنوب نیوز: استفاده از گیاهان دارویی از گذشته‌های دور در درمان امراض متداول بوده است. با تحقیقات علمی و آزمایشگاهی صورت گرفته نیز، تأثیر بسیاری از این گیاهان بر روند درمان مورد تأیید قرار گرفته است.

گیاهان دارویی در روزهایی که تب درمان و کشف واکسن و راهکارهای درمانی کرونا در جهان داغ است هم خوش درخشیدند. در روزهای اخیر چهار فرآورده گیاهی که تأثیر آنها بر بهبود درمان بیماران کرونایی مورد تأیید واقع شده بود، موفق به اخذ مجوز از کمیسیون قانونی سازمان غذا و دارو شدند.

ویژگی‌های طبیعی و اقلیمی چهارمحال و بختیاری، مانند نوع خاک، بارش قابل توجه، دمای هوا و مکان جغرافیایی، شرایطی را پدید آورده‌اند که این استان به عنوان یکی از مهم‌ترین رویش‌گاه‌های گیاهان دارویی در کشور شناخته شود. استفاده از گیاهان دارویی در این منطقه رواج دارد و دانش شناخت و نحوه استفاده از این گیاهان نسل به نسل همانند یک میراث منتقل شده است، به نحوی که آن را می‌توان جزئی از عادات غذایی مردم این سرزمین محسوب کرد. همچنین پرورش گیاهان دارویی در این استان بستر مناسبی را برای ایجاد اشتغال فراهم آورده است. تصاویر این گزارش در فصول مختلف رویش، برداشت و فرآوری تهیه شده است.

 


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: