کد خبر: ۲۴۲۱۰۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۷ - ۲۵ آبان ۱۳۹۹
بعد از اولین باران پائیزی؛
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز از مراجعه سه هزار و ۹۲۳ نفر به دلیل عارضه تنگی نفس بعد از بارش باران به مراکز درمانی خوزستان خبر داد.

به گزارش جنوب نیوز، فرهاد ابول نژادیان شنبه شب در پیامی در شبکه‌های اجتماعی خود اعلام کرد: خوزستان اولین باران پاییزی خود را با مراجعه سه هزار و ۹۲۳ نفر به بیمارستان‌ها پشت سر گذاشت. از این تعداد مراجعه کننده، ۳۷۹ نفر با مشکلات تنفسی در مراکز درمانی بستری شدند.


وی افزود: مدافعان سلامت و همکاران پرتلاش ما در بیمارستان‌های استان با وجود درگیری شبانه روزی یا بحران کرونا در سه شبانه روز و با دقت به تمام بیماران تنفسی نیز ارائه خدمت کردند.


به گزارش خبرنگار مهر، با وجود پیش بینی بارش باران برای امروز و فردا در خوزستان احتمال افزایش این تعداد مراجعه کننده به دلیل تنگی نفس وجود دارد.


طی سال‌های گذشته بارش اولین باران پاییزی در استان خوزستان به خصوص اهواز برای برخی از مردم و خصوصاً افراد بیمار یا دارای آلرژی فصلی با عارضه تنگی نفس همراه است و آنها باید برای تداوم خوب نفس کشیدن به مراکز درمانی مراجعه کنند.


با گذشت حدود یک دهه از این وضعیت ولی مسئولان هنوز به صورت دقیق اعلام نکرده‌اند که چرا این عارضه همراه با بارش اولین باران پاییزی رخ می‌دهد.


فلرهای نفتی، گرده افشانی درختی به نام کنوکارپوس و سایر آلودگی‌های خوزستان از جمله عوامل بروز این عارضه عنوان شده‌اند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: