کد خبر: ۲۴۱۹۷۲
تاریخ انتشار: ۲۱:۳۳ - ۱۷ آبان ۱۳۹۹
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس:
عزیزی با تاکید بر اینکه بنای ما حل مشکل شهرستان و مردم است، افزود: اما در صورتی که چنین اراده‌ای در دستگاه‌ها وجود نداشته باشد، طبیعتا باید موضوع از طریق دستگاه‌های نظارتی دنبال شود.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی خواستار همکاری بیشتر شهرداری شیراز در حل مشکلات مخابراتی و ارتباطی شهرستان شیراز شد.

قطعی ارتباط در شیراز/ لزوم همکاری شهرداری جهت حل مشکلات مخابراتی

به گزارش جنوب نیوز، ابراهیم عزیزی صبح امروز در نشست بررسی مشکلات و مسائل روستاهای شهرستان شیراز در زمینه‌های گازرسانی، مخابرات، آب و... در فرمانداری شیراز با انتقاد از عدم همکاری لازم در حل مشکلات مخابراتی شهرستان،اظهار داشت: امروز نقاط مختلف شهرستان به لحاظ مخابراتی مشکل دارد و به نوعی ارتباطات قطع است.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در این راستا خواستار همکاری بیشتر شهرداری در زمینه حل مشکلات ارتباطی شد و افزود: شهر وضع خوبی ندارد و به نظر می رسد شهرداری شیراز باید همکاری بیشتری با سایر دستگاه ها در این خصوص داشته باشد.

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس تصریح کرد: امیدواریم در عدم انجام پروژه ها پای از ما بهتران در میان نباشد و با نیت حل مشکلات مردم، هرچه سریعتر مشکل ارتباطی شهرستان حل و فصل شود.

عزیزی با تاکید بر اینکه بنای ما حل مشکل شهرستان و مردم است، افزود: اما در صورتی که چنین اراده‌ای در دستگاه‌ها وجود نداشته باشد، طبیعتا باید موضوع از طریق دستگاه‌های نظارتی دنبال شود.

وی همچنین گفت: امروز شهرستان شیراز به دلیل عدم توجه لازم در بحث مخابرات و ارتباط دچار بن‌بست شده است و ظاهرا پشت پرده هایی در عدم انجام کار و تکمیل سریعتر پروژه ها وجود دارد.

او با اشاره به مصوبات قبلی در خصوص حل مشکلات ارتباطی و با بیان اینکه مصوبات باید مبنای کار دستگاه‌ها باشد، بیان کرد: دستگاه‌ها باید مصوبات را دنبال و عملیاتی کرده نه اینکه آن را به نامه نگاری و پروسه اداری موکول کنند.

رئیس مجمع نمایندگان فارس با اشاره به ارتباط مناسب وزیر ارتباطات با مجمع نمایندگان استان تصریح کرد: اگر حل مشکلات ارتباطی مربوط به وزارتخانه و تهران است، نمایندگان موضوع را  دنبال می کنند اما ظاهرا مشکل در داخل استان و عدم اراده برای انجام کار است.

عزیزی خاطرنشان کرد: شخص وزیر برای حل مشکلات مخابراتی شهرستان شیراز قول همکاری داده است اما واقعا نمی دانیم چرا مشکلات در داخل استان حل نمی‌شود که انتظار می رود هرچه سریعتر این موضوع از طریق شرکت مخابرات، شهرداری و سایر دستگاه‌ها دنبال شود.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس همچنین در خصوص مشکلات گازرسانی به روستاهای شهرستان نیز گفت: شرکت گاز استان فارس باید طبق مصوباتی که در جلسه پیشین به میزبانی این شرکت برگزار شد، پروژه ها را با سرعت بیشتری جلو ببرد.

وی با توجه به مشکلات مطرح شده از سوی مدیران شرکت گاز استان در این نشست اظهار داشت: به هر حال مشکلات وجود دارد اما شرایط مردم را نیز با توجه به فصل سرما و نیاز به گاز، باید در نظر گرفت.

او در مورد مشکلات کمربندی شیراز نیز گفت: لازم است نگاه ما به کمربندی عوض شود و در شرایط فعلی بهترین تصمیم این است که این کمربندی به شهرداری شیراز  واگذار شود.

وی افزود: از سوی وزیر نیرو نیز ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای روشنایی کمربندی مصوب شده که اداره کل راهداری استان باید برای دریافت این اعتبار اقدام کرده  و کار را عملیاتی کند.

عزیزی در خصوص مشکل شوری آب گنبد نمکی کهمره نیز عنوان کرد: آب منطقه ای باید جدی تر این موضوع را دنبال کند و از سرجمع اعتبارات استان رقمی را به این منظور اختصاص دهد.

وی افزود: واقعا تعجب آور است که ما نتوانیم ۱۰ کیلومتر لوله کشیده و مشکل مردم را حل کنیم.

عزیزی خاطرنشان کرد: حل این مشکل به عهده آب منطقه‌ای بوده و اگر نیاز است نمایندگان نیز مساله را از مرکز پیگیری می‌کنند، اما این پیگیری مشروط به این است که مشکل مردم تا انتها بررسی و حل شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس همچنین خطاب به مسوولان حاضر در جلسه گفت: در نشست بعدی اگر ۵۰ درصد پروژه انجام نشده باشد مجبوریم وزیر را به مجلس فرا بخوانیم.

بررسی مشکلات گازرسانی و ارتباطی روستاهای شیراز، ورودی دشت ارژن، الحاق روستای گردخون به شیراز، مشکلات سیاخ دارنگون و دهستان‌های وابسته و ... از جمله مسائلی بود که در این نشست مورد بحث قرار گرفت.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: