کد خبر: ۲۴۱۹۷۱
تاریخ انتشار: ۲۱:۰۴ - ۱۷ آبان ۱۳۹۹
نماینده مردم بوشهر در مجلس :
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مردم این شهر با جمعیت کم و منابع و ذخائر فراوان، با ضعف‌ها و کمبودهای فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند، این مردم انتظار دارند در همه ابعاد حادثه مساعدت و همراهی شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: بازارچه دیلم فرقی با پلاسکو ندارد، مردم نباید احساس تبعیض کنند.

بازارچه دیلم فرقی با پلاسکو ندارد؛ مردم نباید احساس تبعیض کنند

به گزارش جنوب نیوز، عبدالکریم جمیری پیش از ظهر امروز در نشست بررسی وضعیت بازارچه ساحلی دیلم که با حضور مسؤولین استانی و کشوری در فرمانداری دیلم با بیان اینکه بازارچه ساحلی دیلم فرقی با پلاسکو ندارد، اظهار داشت: اینجا بیش از ۴۰۰ نفر خانواده راه امرار معاش خود را از دست داده‌اند، توجه مردم استان و جنوب کشور در این حادثه به ما خاص و ویژه است، نباید به گونه‌ای عمل شود که مردم احساس کنند نسبت به دیگر حوادث بزرگی مانند پلاسکو تبعیض صورت گرفته است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مردم این شهر با جمعیت کم و منابع و ذخائر فراوان، با ضعف‌ها و کمبودهای فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند، این مردم انتظار دارند در همه ابعاد حادثه مساعدت و همراهی شود.

وی کمک به مردم حادثه دیده دیلم را یک وظیفه الهی، ملی و انسانی دانست و افزود: دغدغه مردم را باید جدی بگیریم و به مسؤولین تصمیم گیر در حوزه کلان هم این دغدغه را منتقل کنیم. 

جمیری با بیان اینکه فلسفه وجودی صندوق کارآفرینی امید، اشتغالزایی است، اذعان کرد: این افرادی که در حادثه آتش سوزی متضرر شدند و سرمایه و شغل خود را از دست دادند، برای دریافت تسهیلات این صندوق اولویت دارند.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر گفت: مسؤولین از همه ظرفیت‌ها برای تثبیت مالکیت بازاریان و احداث بازارچه جدید با زیرساخت مستحکم استفاده کنند.

جمیری گفت: استاندار محترم باید ساز و کار را به طریقه‌ای مدیریت می‌کردند که امروز به جای طرح مسئله به مسائل پاسخ داده می‌شد، باید برای همه مشکلات بازاریان از جمله مالکیت، تسهیلات و بازسازی بازارچه کارگروه هایی تشکیل می‌شد و امروز نتیجه ارزیابی‌ها و تصمیمات را مطرح می‌کردیم.

در این جلسه معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری،  رئیس صندوق کارآفرینی امید، نماینده بنیاد مستضعفان، مسئولان شهرستان و کاسبان حضور داشتند تا نحوه رسیدگی و جبران آسیب‌هایی که به فعالان بازارچه ساحلی دیلم وارد آمده پیگیری و بررسی شود.

بازارچه ساحلی دیلم در شمال استان بوشهر ۱۰ مهر امسال آتش گرفت و دارایی ۲۰۰ مغازه‌ و به تعبیری ۱۶۰ مغازه در مدت کوتاهی در آتش سوخت.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: