کد خبر: ۲۴۱۹۱۹
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۶ - ۱۲ آبان ۱۳۹۹
معاون علوم پزشکی شیراز اعلام کرد:
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۴ نفر به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و ۲۱۳ نفر نیز در «آی سی یو» هستند.
روز سیاه کرونایی فارس با ۳۴ جان باخته همراه شد/ استان قرمز شد

به گزارش جنوب نیوز، دکتر عبدالرسول همتی بعد از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با ابراز تأسف از شرایط بحرانی کنونی که هر روز شاهد از دست دادن جمعی از هم استانی‌هایمان هستیم، گفت: متأسفانه ۳۴ نفر در روز گذشته به دلیل ابتلاء به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، تاکنون آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس به هزار و ۴۷۰ نفر رسیده است.

وی همچنین از شناسایی بیش از دو هزار و ۱۰۰ مبتلای جدید در روز گذشته در استان خبر داد و اظهار کرد: از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، ۳۷۶ هزار نمونه آزمایشگاهی در فارس از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، تاکنون ۹۱ هزار و ۴۸۳ مورد مثبت شناسایی شده است.

این مقام مسؤول در ادامه با بیان اینکه هم اکنون هزار و ۴۹۹ بیمار مشکوک و دارای علامت در بیمارستان‌های استان بستری هستند، گفت: از این تعداد، ۲۱۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۷۷ هزار و ۶۱۳ نفر اعلام کرد.

معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه استان فارس از وضعیت نارنجی به وضعیت قرمز درآمده و محدودیت‌های جدید در استان اعمال شده است، افزود: ظرفیت اشغال تخت‌های بیشتر بیمارستان‌های استان تکمیل شده و بیماران مبتلا به کرونای بسیاری از بیمارستان‌های استان برای دریافت خدمات در لیست انتظار قرار دارند.

دکتر همتی خطاب به مردم فهیم استان فارس گفت: کنترل بیماری به مسؤولیت پذیری تک تک افراد جامعه بستگی دارد، در حال حاضر عده‌ای از مردم به دلیل بی توجهی و سهل انگاری برخی افراد، به بیماری مبتلا می‌شوند و جان خود را از دست می‌دهن
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: