کد خبر: ۲۴۱۵۸۶
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۲ - ۲۲ مهر ۱۳۹۹
سازمان القاعده در شمال آفریقا و سه سازمان افراطی دیگر که در مالی و سواحل آفریقا فعالیت می‌کنند‌، به مناسبت دریافت مبلغی نزدیک به 30 میلیون یورو و بازگشت بیش از 200 جنگجوی تروریست به قلعه‌های این سازمان مراسم مهمانی بزرگی برپا کرد.
به گزارش جنوب نیوز و به نقل از فرارو، این مراسم جشن در شمال غربی مالی در نزدیکی مرزهای الجزایر و موریتانی، در منطقه‌ای که به مثلث مرگ شناخته می‌شود برپا شد و سفره‌ای مملو از کباب‌ برای حاضران پهن شد.

 منطقه مثلث مرگ حدود دو دهه است به عنوان دژ محکم و محل استقرار سازمان‌های تروریستی و رهبران باندهای قاچاق مواد مخدر به شمار می‌‌رود.

تصاویر منتشر شده طی ساعات گذشته ده‌ها تن از شبه نظامیان افراطی را نشان می‌دهد که بر دور سفره‌ای از کباب مجلل در یک منطقه بیابانی دور افتاده به صورت علنی جمع شده‌اند.

در تصاویر تعدادی از رهبران گروههای تروریستی تندرو مشاهده می‌شوند. از جمله این تروریست ایاد آغ غالی که تحت تعقیب و پیگرد نیروهای فرانسوی و نیروی مشترک ضد ترور منطقه ساحلی آفریقاست.

ایاد آغ غالی به عنوان امیر گروه موسوم به جماعة نصرة الاسلام والمسلمین یا گروه مدد رسان به اسلام و مسلمانان که در سال 2015 چهار گروه مسلح از جمله انصار الدین، جبهه ماسینا به رهبری محمد کوفا و دو سازمان وابسته به القاعده نیز به او پیوستند.

 اسیران مبادله شده 2 گروگان فرانسوی که در سال 2015 از شرکت اورانیوم اریفا در شمال نیجریه ربوده شده بودند و دو گروگان دیگر ایتالیایی و یکی از رهبران سیاسی سابق نیجریه که در مقابل مبلغ بزرگ 30 میلیون یورویی و 200 تن از اسرای القاعده نیز آزاد شدند. هنوز مشخص نشده که چه کسانی یا کدام دولت‌ها این مبالغ هنگفت را به القاعده پرداخت کرده است.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: