کد خبر: ۲۴۱۴۶۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۵ - ۱۴ مهر ۱۳۹۹
با توجه به عدم پذیرش زائران از سوی عراق
رییس پلیس راه خوزستان گفت: عوامل پلیس راه و نیروهای انتظامی در مبادی ورودی خوزستان و شهرستان‌های مرزی مستقر هستند و تاکسی‌های برون شهری، خودروهای غیربومی به ویژه ناوگان حمل و نقل عمومی را کنترل می‌کنند.
به گزارش جنوب نیوز، رضا دولتشاهی، رئیس پلیس راه خوزستان با اشاره به کنترل خودروها در مبادی ورودی استان و شهرستان‌های مرزی امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به هر نحو ممکن اجازه حضور زائران در مرزها داده نمی‌شود.

وی افزود: با توجه به پذیرش نشدن زائران اربعین حسینی(ع) از سوی عراق به دلیل شیوع بیماری کرونا و همچنین برگزار نشدن مراسم راهپیمایی، محدودیت‌هایی در ورودی شهرستان‌های مرزی اعمال شده است.

رئیس پلیس راه خوزستان عنوان کرد: کم و بیش شاهد مراجعه به سمت مرزها هستیم، عوامل پلیس راه و نیروهای انتظامی در مبادی ورودی خوزستان و شهرستان‌های مرزی مستقر هستند و تاکسی‌های برون شهری، خودروهای غیربومی به ویژه ناوگان حمل و نقل عمومی را کنترل می‌کنند.

وی افزود: در صورتی که ناوگان حمل و نقل عمومی نسبت به جابه‌جایی مسافر به سمت مرزها اقدام کنند، قطعا با آن‌ها نیز برخورد خواهد شد.

دولتشاهی گفت: اعلام کرده‌ایم به هیچ عنوان کسی به سمت مرزها تردد نداشته باشد و به خودروها اجازه تردد داده نمی‌شود.

فرماندار دشت‌آزادگان با بیان اینکه به صورت موردی چند نفر برای زیارت اربعین به مرز مراجعه کرده‌ بودند، که آن‌ها را برگرداندیم،گفت: از مردم درخواست می‌کنم تحت هیچ شرایطی به مرزها مراجعه نکنند.

مردم به مرزها مراجعه نکنند/ مرزها به روی زائران بسته است

حمید سیلاوی امشب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، در رابطه آخرین وضعیت مرز چذابه، اظهار کرد: طبق هماهنگی صورت گرفته مرز چذابه به روی زائران اربعین بسته است و کشور عراق به هیچ عنوان پذیرای زائر نیست.

وی با اشاره به بسته شدن دو طرفه مرز چذابه از سوی کشورهای ایران و عراق افزود: با توجه به شرایط شیوع کرونا و عدم مراجعه زائران به مرزها هیچ گونه خدماتی نیز ارائه نمی‌شود.

فرماندار دشت‌آزادگان با بیان اینکه به صورت موردی چند نفر برای زیارت اربعین به مرز مراجعه کرده‌ بودند، که آن‌ها را برگرداندیم،گفت: از مردم درخواست می‌کنم تحت هیچ شرایطی به مرزها مراجعه نکنند.

سیلاوی بیان کرد: امسال هیچگونه موکبی بر پا نشد و در مرز چذابه تنها ساخت و ساز مواکب برای سالهای آینده در حال انجام است.

وی عنوان کرد: مرزها فقط برای مراودات تجاری باز هستند و روزانه فعالیت خود را انجام می‌دهند و تنها در ایام تعطیلی رسمی بسته می‌شوند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: