کد خبر: ۲۴۱۴۶۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۷ - ۱۴ مهر ۱۳۹۹
قیمت خرما در دست نخل‌دار نیست
جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر استان بوشهر اضافه کرد: انتظار می‌رود نمایندگان مجلس، مسؤولین امر نیز با برنامه‌ریزی دقیق به اقتصاد و حل مشکلات نخل داران کمک کنند.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر گفت: خرمای استان بوشهر به کام باغدار تلخ و به کام دلال شیرین است و سود وافر را دلالان می‌برند.

حمایت ستاد امربه‌معروف از کشاورزان/قیمت خرما در دست نخل‌دار نیست

به گزارش جنوب نیوز، حجت‌الاسلام علی‌اکبری در نشست با نخل داران شهرستان دشتستان اظهار داشت: رویکرد جدید ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر، تقویت و افزایش روحیه مطالبه‌گری در بین مردم است و ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر به دنبال این است که مطالبات به حق مردم را از زبان مردم به گوش مسئولین برساند.

جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر استان بوشهر با اشاره به تأکید آیت‌الله صفایی بوشهری رئیس ستاد و پیگیری سردار رزمجو دبیر این ستاد در موضوع حل مشکلات نخل داران در استان بوشهر گفت: باتوجه‌به مهم بودن این موضوع با همکاری رسانه‌ها و گروه‌های مطالبه‌گری مردمی با محوریت حل معضل بازار خرما کارگروهی در ستاد امربه‌معروف استان بوشهر تشکیل شد.

وی تصریح کرد: نخل‌ها سالانه یک‌بار ثمر می‌دهند و کشاورز باید محصول خود را به قیمتی بفروشد که بتواند با درآمد حاصل از آن یک سال زندگی خود را بچرخاند ولی تعیین نرخ و قیمت خرما در دست هزاران نخل‌دار زحمت‌کش نیست و این قیمت را کسانی دیگر تعیین می‌کنند و سود می‌برند که این خود یک معضل بزرگی برای جامعه نخل داری استان بوشهر است.

جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر استان بوشهر اضافه کرد: انتظار می‌رود نمایندگان مجلس، مسؤولین امر نیز با برنامه‌ریزی دقیق به اقتصاد و حل مشکلات نخل داران کمک کنند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی، ارائه راهکارهای مفید و مطالبه‌گری به‌عنوان رمز موفقیت گروه‌های جهادی، این مهم را در بالابردن سطح رضایتمندی جامعه مؤثر دانست و بیان کرد: فعال‌شدن گروه‌های مطالبه‌گری مردمی به‌منظور حل مشکلات و دغدغه‌های مردم می‌تواند بهترین گزینه برای پیشگیری و حل معضلات جامعه باشد.

جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر استان بوشهر خاطرنشان کرد: حجاب، فساد و رشوه تنها موضوعات امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر نیست، بلکه باید در حوزه‌های مختلف، با ایجاد و فعال‌شدن گروه‌های مطالبه‌گری اجتماعی به‌صورت جدی موضوعات توسط مردم پیگیری شود.

نشست نخل داران شهر آب پخش دشتستان با جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر استان بوشهر با حضور امام‌جمعه این شهر برگزار شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: