کد خبر: ۲۴۱۳۵۵
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۶ - ۰۸ مهر ۱۳۹۹

جنوب نیوز: پروانه سلحشوری، نماینده مجلس دهم و از حامیان رئیس‌جمهور روحانی به تازگی در بخشی از یک مصاحبه با روزنامه آرمان ملی اظهار کرده است:

"امروز برای مردم فرقی نمی‌کند که در انتخابات حضور پیدا کنند یا نه؟ و جریان انتخابات ریاست‌جمهوری نیز مثل انتخابات مجلس از این رو که در زندگی آنها اهمیت در حد انتظار را ندارد و برایشان بی‌اهمیت است."[۷]

*قبل از سلحشوری، یک فعال چپ دیگر هم در اظهاراتی گفته بود: "مردم احساس می‌کنند کم‌کم انتخابات تغییر وضعیت داده به همین دلیل این ذهنیت را دارند که صندوق رای دیگر به نفع مردم نیست! "[۸]

در این میانه البته کسانی از نخبگان سیاسی باید در این معنا اندیشه کنند که چرا جریان چپ که در بحث دموکراسی مدعای "أنا ربکم الاعلی" داشت اما امروز از بی‌خاصیتی صندوق رأی و بی‌اهمیت بودن انتخابات حرف می‌زند و البته گزاره ذهنی خود را نیز چرا به مردم ربط می‌دهد؟

باید دانست که چپ‌ها از آنجا که تصمیم به ایجاد فتنه اقتصادی گرفته‌اند؛ هم‌اکنون نیاز به مشروعیت‌زدایی از نظام اسلامی دارند و در این راه قرار است عدم حضور کسانی از مردم در انتخابات بهانه آنها را فراهم بیاورد!

و در وجه دیگر ماجرا هم مشکلات اقتصادی دستکند خودِ اصلاح‌طلبان هستند که قرار است نقش لبه دوم قیچی را در جریان فتنه اقتصادی ایفا کنند.

از همین روست که شاهدیم جریان اصلاحات پروژه تحریم انتخابات را در جریان انتخابات مجلس یازدهم به پیش برد و با توجه به اینکه هم‌اکنون اجرای این پروژه را موفق ارزیابی می‌کند؛ تصمیم به اجرای فاز دوم آن در انتخابات ۱۴۰۰ گرفته است.

انتخاباتی در سال آینده که سعید حجاریان بعنوان تئوریسین تحریم انتخابات، نوید بروز اغتشاش در آنرا نیز داده است. [۹]

فلذا اکنون بهتر مشخص می‌شود که چپ‌های ستادی چرا قید انتخابات را زده‌اند و بی‌هیچ خجالتی از بی‌خاصیت بودن صندوق رأی می‌گویند...

صندوق رأیی که همانطور که دولت اعتدال از آن بیرون آمد؛ می‌تواند به وسیله رأی خوب، یک دولت کارآمد و معتقد به مدیریت جهادی را نیز به مردم تحویل دهد.

گفتنیست، سلحشوری از کسانی است که در ایام انتخابات ریاست جمهوری، برای آقای روحانی تبلیغ و سخنرانی می‌کرد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: