کد خبر: ۲۴۱۳۵۰
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۰ - ۰۸ مهر ۱۳۹۹
مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال گفت: برای جلوگیری از بروز مشکلات مدیریتی باید مدیر ارشدی که این افراد را در سمت مدیرعاملی منصوب می کنند مؤاخذه کرد.
واعظ آشتیانی: مدیریت استقلال باید از فرهاد مجیدی دلجویی کند/ چطور می‌خواهند دستمزد استراماچونی را بدهند
جنوب نیوز:  پیرو حذف استقلال و درگیری سید حسین حسینی و تعدادی دیگر از اعضای تیم با گروهی از اعضای کادر پزشکی و مدیران باشگاه با یکی از مدیران اسبق استقلال درباره چرایی بروز این همه هرج و مرج در این مجموعه، پنجره بسته استقلال و مسایلی از این دست که تیم هنوز سرمربی هم ندارد حرف زدیم.

امیررضا واعظی آشتیانی مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال در گفت و گو با مشرق، درباره هرج و مرج این روزهای باشگاه استقلال و دلایل بروز این مباحث حرف زد.

* آقای آشتیانی! دلیل درگیری های رخ داده در فرودگاه دوحه قطر و این همه هرج و مرج، بسته ماندن پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه و مسایلی از این دست چیست؟

- نقش مدیریت در سازمان های مختلف به ویژه ورزش نسبت به دو دهه گذشته تفاوت پیدا کرده و حالا بسیار پررنگ تر است. در دنیا و باشگاه های حرفه ای که فوتبال نقش عمده ای در بحث اقتصادی دارد مدیران باید بسیار هوشمندانه حرکت کنند و کوچکترین اشتباهی ممکن است به نابودی یا ورشکستگی یک مجموعه بیانجامد. این نشان می دهد پست مدیریت در حوزه ورزش بسیار حساس است.

* پس اتفاقات امروز استقلال را به این مسأله مرتبط می بینید؟

- اگر امروز می بینید که درون و بیرون استقلال ماجراهایی منجر به بروز حواشی شده است نشان می دهد که مدیریت دچار چالشی شده که هنر عبور از آن را ندارد. هنر عبور از بحران را ندارد و به همین دلیل خودش و باشگاهش را به دردسری اینچنینی دچار کرده است.

* بیشتر در این باره توضیح می دهید؟

- گاهی برخی اتفاقاتی در بیرون از مجموعه رخ می دهند که مدیر می تواند از پس شان بربیاید. مشکلاتی که خودشان نقشی در آن ندارند ولی مشکلاتی که که درون مجموعه با دحالت خودشان ایجاد می شود دست و پای شان را می بندد و گرفتاری های زیاد موجب دردسر زیاد و برهم ریختگی اوضاع می شود. خروج از این وضعیت کار دشواری است که ممکن است آسیب هایی به کل مجموعه بزند.

* راه خروج از این وضعیت چیست؟

- مدیریت باید وضعیت را تلطیف کند و به سمت آرامش برود. تیم فاقد سرمربی است و الان باید همه فکر و ذکر کادر مدیریتی انتخاب سرمربی باشد در حالی که می بینیم بدون سرمربی بازیکن خریداری می شود. در نتیجه نباید از او توقع داشت تیم را قهرمان کند یا حتی سهمیه بگیرد چون در نهایت می گوید من تیمم را نبستم.

* چرا در تیم اینقدر هرج و مرج دیده می شود؟

- اینها متأثر است از بی توجهی مدیران به موضوع تمدید قرارداد بازیکنان در روزهای شروع نیم فصل دوم است. وقتی موعد زمانی لازم را از دست می دهند مجبورند در پایان فصل به ساز بازیکن برقصند و به جای یکی دو میلیارد 10، 15 میلیارد تومان پول بازیکن بدهند.

* در این شرایط آینده تیم و باشگاه را چطور ارزیابی می کنید؟

- فضای امروز باشگاه به شدت غبار آلوده است که بخش قابل توجهی از آن به مدیریت باشگاه برمی گردد. حرکت در راه اقدامات پوپولیستی و اجرای "شو" در حالی که هیچ یک از آنها را بلد نبود  اشتباهاتی بود که منجر به وضعیت اینچنینی شد و حالا هم بلد نیستند آن را جمع و جور کنند.

* سهم مسعود سلطانی فر در این زمینه چیست؟
- انتخاب افراد بسیار می تواند اثرگذار باشد. آنهایی که قابلیت های خوب و تجربیات دارند جزو انتخاب‎های اولیه آنها نیستند بلکه آنهایی را انتخاب می کنند که اولویت شان "شو" کردن و رفتارهای پوپولیستی است. کسانی که بیایند و ریخت و پاشی کنند و بدهی های کلان روی دست باشگاه بگذارند و بروند.

* چه زمانی باید این مسیر را پایان داد؟

- یکبار برای همیشه باید مدیران ارشدی که افراد ضعیف را بر مسند چنین باشگاه هایی می نشانند را مؤاخذه کنند آن وقت است که مدیریت به سمت شایسته سالاری حرکت می کند. این فقط در ورزش نیست و در همه زمینه ها باید این اقدام انجام شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: