کد خبر: ۲۴۱۳۲۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۵ - ۰۶ مهر ۱۳۹۹

جنوب نیوز: مصطفی تاجزاده، فعال چپ و از دستگیرشدگان فتنه ۸۸، در بخشی از مصاحبه با شماره شنبه گذشته روزنامه آرمان ملی، در چند مقطع از مصاحبه به بهانه مشکلات اقتصادی بر شورش و بلوای مردم تأکید کرده است!

او در بخشی از این مصاحبه می‌گوید: پیام ما به مسئولان ذیربط این است که اگر با روش‌هایی درصدد حذف اصلاح‌طلبان هستید، دست‌کم خودتان اصلاحات لازم را انجام دهید. یعنی حساب اصلاحات را از اصلاح‌طلبان جدا کنید چون اگر اصلاحات فوری و ساختاری انجام ندهید، کشور به سمت هرج و مرج و یا خدای نکرده به طرف جنگ کشیده می‌شود.

تاجزاده همچنین در پاسخ به این سؤال که "به‌نظر می‌رسـد جـــامعه بیش از همه مواردی که ذکر کردید از وضعیت اقتصادی نگران و ناراضی است. " اظهار می‌کند:

"موافقم. به‌همین دلیل اشاره کردم که ممکن است جامعه به‌خاطر تنگناهای اقتصادی به مرحله انفجار برسد. ولی اگر مردم احساس کنند چشم‌انداز امیدبخشی وجود دارد، اعتراض رادیکال نخــــواهند کرد. یکی از مهمترین راه‌هـــای جلب اعتماد و رضایت و مشارکت مردم برپایی انتخابات رقابتی و آزاد است. براین اساس باید هرچه سریعتر اعلام شود هر شخص واجد ‌شرایطی می‌تواند کاندیدای ریاست‌جمهوری شود تا مردم به هر نامزدی که دوست دارند رای دهند و وی با دست باز به وضع اقتصادی کشور سر و سامان دهد. در آن صورت نگرانی مردم منتفی می‌شود، چراکه احساس می‌کنند شخصیت و احترام پیدا کرده‌اند و از جمله می‌توانند هر کاندیدایی را که می‌پسندند، برگزینند. در این حالت به او مهلت خواهند داد به اقتصاد کشور سامان دهد. اگر انتخابات ۱۴۰۰ مانند مجلس یازدهم برگزار شود و تنها اصولگرایان کاندیدا شوند، جامعه به بن‌بست می‌رسد، چراکه مردم احساس می‌کنند حرف آنها شنیده نمی‌شود و به احتمال زیاد با صندوق رای قهر می‌کنند و ممکن است درصدد برآیند با یک روش دیگر صدای خود را به گوش مسئولان برسانند. "

این فعال اصلاح‌طلب در قسمت دیگری از مصاحبه مطوّل خود همچنین تصریح کرده است که امثال او قصدی برای دعوت کردن مردم به حضور در انتخابات ندارند! [۴]

*قبل از تاجزاده، سعید حجاریان نیز در اظهاراتی تأکید کرده بود که: "ممکن است در بزنگاه انتخابات برخی هرج‌ومرج‌های بخشی و منطقه‌ای پدید آید. مانند انباشت مطالبات معوق دی‌ماه ۱۳۹۶ یا آنچه در آبان‌ماه ۱۳۹۸ رخ داد. "[۵]

در کنار این دو نفر، موسوی خوئینی‌ها هم اخیراً در یک بیانیه بصورت تلویحی اصلاح‌طلبان را به تکرار رفتار شریرانه "تحریم انتخابات" تشویق کرده است. [۶]

همانطور که واضح است این افراد صراحتاً و بی هیچ خجالتی به تکرار رفتار خود مبنی بر "تحریم انتخابات مجلس یازدهم" و در ادامه ایجاد تکرار آبان ۹۸ یا همان "فتنه اقتصادی" می‌اندیشند.

و اینکه چرا به این حد از جسارت رسیده‌اند نیز به این دلیل است که حرکت آنها آنطور که باید در منابر کشور تقبیح نمی‌شود و خواص درباره این روندهای خطرناک چیزی به مردم نمی‌گویند.

دقت شود که در سخنان تاجزاده یا حجاریان یا موسوی‌خوئینی‌ها هیچ اثری از این نیست که "اعتراض خیابانی بد است، صندوق رأی یک راه حل است، در هر شرایطی نباید ناامید شد و ما با معرفی روحانی به مردم اشتباه کردیم و شرایط موجود حاصل عملکرد بد ماست"!

بله! آنها از بیان این حرف‌ها طفره می‌روند چون اظهارات آنها در واقع یک نوع فرماندهی و کنترل از راه دور آشوب است و مزاجی تشویق‌آمیز برای شورش و بلوا دارد.

و بدیهیست که در چنین فرمولی هرگز کسی از اصلاح‌طلبان که مدعای دموکراسی را داشتند نخواهد شنید که صندوق رأی یعنی راه حل مشکلات موجود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: