کد خبر: ۲۴۱۳۲۷
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۷ - ۰۶ مهر ۱۳۹۹

جنوب نیوز: علی‌محمد حاضری، از فعالان اصلاح‌طلب در نامه‌ای خطاب به معاون سیاسی وزیر کشور که کانال تلگرامی امتداد آنرا منتشر کرد، با اشاره به دیدار این مقام با نمایندگان احزاب پیرامون انتخابات ۱۴۰۰، نوشته است:

"از اینکه در احصاء و برشمردن عوامل موًثر در کاهش مشارکت مردم، از اصلی ترین و کلیدی ترین عامل که اعمال سلیقه ای و تنگ نظرانه نظارت استصوابی و حذف بسیاری از کاندیداهای مورد نظر احزاب و اقشار مختلف مردم بود و از آن بالاتر، روندها و اقداماتی که به تصور و تلقی بی اعتباری و فقدان اثر بخشی نهادهای انتخابی در سرنوشت کشور انجامیده است تغافل و بی اعتنایی عامدانه داشتید متاسف شدم و آن را در شان یک جامعه شناس فارغ التحصیل دانشگاه معتبر کشور یعنی دانشگاه تربیت مدرس که اکنون فرصت آنرا یافته است در سمت معاونت سیاسی وزارت کشور و ریاست ستاد انتخابات، تدبیر نموده و مواضع عالمانه و درخور این جایگاه والا را نشان دهد نیافتم، البته محذورات این سمت های سیاسی و انتظارات و فشارهای متصور که توجیه کننده این تغافل‌هاست را به خوبی می شناسم اما تعهد علمی و وارستگی شما را فراتر این ضرورت ها می دانم! "

*این قبیل فرافکنی‌ها و عملیات‌های فریب اعضای ستاد اصلاحات در حالی است که نظارت استصوابی شورای نگهبان در دوره‌های قبلی انتخابات که حتی گاهی با مشارکت بیش از ۸۰ درصدی مردم مواجه بود نیز وجود داشته است.

پس چرا میزان مشارکت در آن انتخابات‌ها کم نبود!؟

پاسخ در علت همان فرافکنی‌هاست!

اصلاح‌طلبان قصد دارند با این رفتارها، علت‌العلل کاهش مشارکت کسانی از مردم در انتخابات مجلس یازدهم که همان "تحریم انتخابات از سوی اصلاح‌طلبان" بود را بپوشانند تا کسی متوجه این شرارت سیاسی و خروج آشکار جریان چپ از دموکراسی نشود.

چه اینکه اگر توجه عمومی جامعه به این خروج اصلاح‌طلبان از دموکراسی معطوف شود؛ چپ‌های ستادی بر منابر کشور محاکمه خواهند شد و جریان اصلاحات نیز مجبور به تغییر ماهیت خواهد شد.

در همه حکومت‌های جهان این یک نکته پذیرفته شده است که تشویق مردم به عدم حضور در انتخابات با رفتارهایی مثل رأی ندادن یا عدم معرفی کاندیدا از سوی رجال سیاسی (که جریان اصلاحات بصورت رسمی و غیر رسمی مرتکب هر دو رفتار شد) موجب کاهش مشارکت مردم می‌شود و از همین روست که با مرتکبان چنین رفتاری بعنوان خائن برخورد می‌شود.

اما اصلاح‌طلبان با عملیات‌های فریبی که از قبل از انتخابات مجلس یازدهم انجام دادند [۱] و با نامه‌هایی مثل آنچه که از حاضری در بالا خواندیم؛ قصد استتار این معنای مهم را در ذهن مردم و خواص کشور دارند.

به تازگی و قبل از حاضری، مصطفی درایتی نیز در اظهاراتی عجیب گفته بود: مردم احساس می‌کنند کم‌کم انتخابات تغییر وضعیت داده به همین دلیل این ذهنیت را دارند که صندوق رای دیگر به نفع مردم نیست! [۲]

موسوی خوئینی‌ها هم اخیراً در یک بیانیه بصورت کاملا زیر پوستی و در لفافه؛ اصلاح‌طلبان را به تکرار رفتار تحریمی خود در انتخابات ۱۴۰۰ تشویق کرده است. [۳]

این نکته بدیهیست که انتخابات ۱۴۰۰ نیز همانند انتخابات مجلس یازدهم، در صورت رعایت مُرّ قانون با هر میزان مشارکتی برگزار خواهد شد اما عدم رصد درست رفتار اصلاح‌طلبان نیز از جانب خواص کشور، مشکلاتی را گریبانگیر امنیت و سیاست کشور خواهد کرد.

نکته جالب آنجاست که وزارت کشور دولت آقای روحانی گویا نه در انتخابات مجلس یازدهم و نه در قبال انتخابات ۱۴۰۰ متوجه رفتار خائنانه "تحریم انتخابات" نیست!

اینکه این متوجه نبودن عمدی است یا سهوی!؟ تأملات بسیاری را سبب می‌شود...

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: