کد خبر: ۲۴۱۲۷۰
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۰ - ۰۳ مهر ۱۳۹۹
اداره‌کل‌های استاندار و تعزیرات حکومتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت در گشت بازرسی مشترک ادعای کم‌فروشی و گران‌فروشی سوخت ترابری در برخی جایگاه‌ها را بررسی کردند.
بررسی ادعای کم‌فروشی در جایگاه‌های سوخت

اداره‌کل‌های استاندار و تعزیرات حکومتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت در گشت بازرسی مشترک ادعای کم‌فروشی و گران‌فروشی سوخت ترابری در برخی جایگاه‌ها را بررسی کردند.

به‌گزارش جنوب نیوز؛ در این بازرسی که در پمپ بنزین خروجی بندر بوشهر انجام شد، کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با ظرف‌های ویژه اندازه‌گیری، میزان بنزین خروجی از نازل را اندازه‌گیری و ثبت کردند.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر هنگام این بازرسی به خبرنگار ما گفت: گزارش‌هایی از برخی از شهروندان درباره کم‌فروشی بنزین در برخی از جایگاه‌های سوخت داشتیم که باید این موضوع را بررسی می‌کردیم.

محمدرحیم بهره‌مند افزود: مردم می‌خواهند میزان لیتر بنزینی که دریافت می‌کنند برابر با نشانگرها باشد که گاهی برخی از شهروندان چنین احساسی ندارند.

او ادامه داد که استاندارد با همکاری صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی سالی دو بار جایگاه‌های استان را بدون اطلاع جایگاه‌داران بررسی می‌کند که در این دوره هم این کار آغاز کردیم و ادامه خواهد داشت.

مدیرکل استاندارد استان با داد این اطمینان به مردم برای پیگیری این موضوع اضافه کرد: این کار هم به سود مردم است برای پیشگیری از کم‌فروشی و هم به سود جایگاه‌داران است؛ زیرا ممکن است گاهی بیش از شماره‌های نشانگر، بنزین فروخته شود و در پایان زیان‌کار شوند.

ضرغام انصاری رئیس شعبه اول بدوی تعزیرات هم پس از این بازرسی گفت که در این آزمایش‌ها اگر تخلفی دیده شود با عناوین کم‌فروشی و گران‌فروشی با جایگاه‌داران متخلف برخورد می‌شود که امروز در این بازرسی تخلفی دیده نشد.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: