کد خبر: ۲۴۱۲۳۸
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۱ - ۰۲ مهر ۱۳۹۹

به گزارش جنوب نیوز؛ احمد نقیب‌زاده، از استادان اصلاح‌طلب به تازگی در یادداشتی که کانال تلگرامی امتداد منتشر کرد؛ در اشاره به رفتار تحریمی جدید آمریکا نوشته است:

"ایران هم مادامی که نتواند روابط خودش را با آمریکا تنظیم کند، چاره‌ای جز مقاومت در مقابل آمریکا ندارد. اما مشکل اینجاست که استمرار مقاومت در نهایت فرسودگی و خستگی ایجاد میکند که میتواند باعث ته کشیدن توان و انگیزه بخشی از ملت برای تحمل مشکلات شود و فشار را بر رهبران کشور برای تغییر وضعیت بیشتر میکند. نهایتا، مقامهای سیاسی ایران هم در نهایت مجبور هستند که ترتیبی اتخاذ کنند تا با برداشتن چند گامی به عقب  و چند گامی به جلو، به نوعی برای تغییر این وضعیت تلاش کنند. تاثیر مواضع اروپا روی آمریکا بی نتیجه نیست، اما چندان هم موثر نیست. "

*البته همینکه آقای نقیب‌زاده از تحلیل سال ۹۴ خود مبنی بر اینکه "اگر روحانی و اصلاح‌طلبان شکست بخورند مردم انقلاب می‌کنند"! [۱] عدول کرده و می‌گویند چاره کار مقاومت است نه انقلاب؛ جای خوشوقتی دارد.

و البته استمرار مقاومت نیز بر خلاف آنچه که نقیب‌زاده در صبح روز بازی تحریمی جدید آمریکا علیه کشورمان! تصویر کرده؛ موجب فرسودگی و خستگی نیست و بلکه موجب فرسودگی و خستگی دشمن است و نشانه‌های صبح پیروزی را یکی پس از دیگری بر مقاومان مسیر حق آشکار می‌کند.

کما اینکه مردم ایران دیدند بر خلاف آنچه که اوباما و ترامپ می‌خواستند و می‌گفتند هیچ تحریمی موجب قحطی در ایران نشد، صفر شدن صادرات نفت خلل خاصی به اقتصاد ایران وارد نیاورد و جدای از تمام این مقولات هم این موشک‌های جمهوری اسلامی ایران بودند که بر سر پایگاه آمریکایی عین‌الأسد فرود آمدند و هیبت آمریکا را در چشم ایرانیان و جهانیان شکستند.

البته کشور و مردم با مشکلات اقتصادی مختلفی نیز دست به گریبان شده‌اند که تماماً نه مرتبط با آمریکا که مرتبط با مدیریت بد دوستان آقای نقیب‌زاده و ناکارآمدی گزینه انتخاباتی ایشان است که در دامن رأی مردم گذاشته شد.

کسی منکر مشکلات نیست و نمی‌تواند باشد اما مردم باید اولاً علت این مشکلات و میزان ربط بیش از ۷۰ درصدی آنها به سوء مدیریت را بدانند و ثانیا آگاه باشند که گزینه‌های ناکارآمد مجلس دهم، شورای شهر و دولت اعتدال را چه کسانی و از کدام اردوگاه سیاسی در دامن رأی آنها گذاشتند!؟

تا به فضل الهی در انتخابات‌های بعدی شاهد رأی خوب مردم به کارآمدان و معتقدان به مدیریت جهادی باشیم و از مشکلات فعلی و گرانی‌ها عبور کنیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: