کد خبر: ۲۴۱۲۲۸
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۶ - ۰۱ مهر ۱۳۹۹

جنوب نیوز: محمود میرلوحی، فعال اصلاح‌طلب و عضو شورای شهر تهران که پیش از این با شکایت قالیباف مبنی بر توهین و نشر اکاذیب به زندان و شلّاق محکوم شده بود، به تازگی در اظهاراتی که کانال تلگرامی امتداد هم آنها را منتشر کرد، گفته است:

کار فرهنگی و خیریه کردن با امکانات شهرداری هنر نیست و باید تمایل گرفتن ملک از شهرداری تهران را کاهش دهیم، نمی‌شود هرکسی خواست به اسم کار فرهنگی یا خیریه از شهرداری ملک یا زمین بگیرد، واگذاری ها باید در فضای اقتصادی شفاف و روشن باشد.

او می‌افزاید:

"وقتی لیست املاک واگذار شده –توسط شهرداری- را نگاه می کنی نام تعدادی از افراد غیر اصولگرا در این لیست است اما عمدتا اصولگراها از املاک استفاده کردند و باید به آنها گفت هنر نیست که از شهرداری زمین و ملک بگیری و در آن کار خیر انجام دهی."

میرلوحی همچنین گفته است: گویا متاسفانه باب شده افراد از امکانات نهادهای عمومی و دولتی آنهم در یک فضای غیر رقابتی بهره‌مند شوند و قطعا انتشار لیست افرادی که املاک دریافت کردند، می‌تواند در مهار این عطش کمک کند.

عضو اصلاح‌طلب شورای شهر در ادامه تصریح می‌کند:‌ مهم‌ترین خواسته شورای شهر بازپس گیری املاک و تعیین تکلیف آن است و مجددا از آقای حناچی می‌خواهیم که گزارش شفاف و دقیقی در مورد بازپس گیری املاک از افراد حقیقی، حقوقی، ارتش، سپاه و... به مردم بدهد؛ چراکه اعضای شورای شهر کمابیش در جریان هستند اما مردم باید بدانند چه اتفاقی برای سرمایه‌های شهر رخ داده است!

*البته حرف‌های میرلوحی از آنجا که او یک عنصر دارای سابقه کیفری است و بعنوان یک رجل دروغگو شناخته می‌شود ارزش و اهمیت خاصی ندارد.

اما در جهت تنویر افکار عمومی و اینکه ناکارآمدان نتوانند دوباره خود را به رأی مردم تحمیل کنند بایستی به این حقیقت اشاره کرد که جریان اصولگرا و نهادهای امین نظام مثل سپاه و ارتش همچون اصلاح‌طلبان نیستند که با اشرار و فتنه‌گران و مفسدین نیز بر سر یک سفره بنشیند تا برای نظام تصمیم بگیرند! بلکه این نهادها به تجربه تاریخ نشان داده‌اند به شرع مقدس و قانون جمهوری اسلامی تا پای جان مقیّد هستند و هیچ مفسدی را درون خود تحمل نمی‌کنند.

فلذا بسیار خوب است که اگر میرلوحی اصولگرایی را می‌شناسد که به ناحق صاحب بخشی از بیت‌المال شده و یا نهادی بیت المال را غصب کرده؛ منتظر گزارش شهرداری نماند و حتما او را با سند و مدرک معرفی کند تا هم مردم چنین مجرمانی را بشناسند و هم اصولگرایان و نهادهای امین نظام در رفتار متمدنانه و همیشگی خود، دامنشان را از چنین افرادی پاک کنند.

البته تجربه نشان داده است که حرف‌های میرلوحی دقیق نیست و دست آخر این خود اوست که به جرم دروغگویی مجبور به تحمل حبس و شلاق می‌شود!

کما اینکه در پرونده موسوم به املاک نجومی که اصلاح‌طلبان برای تخریب وجهه مدیریت جهادی علم کردند نیز به گواه مقامات قضایی کشور اولا هیچ تخلف نجومی صورت نگرفته بود و ثانیا چند تخلف صورت گرفته که توسط شخص قالیباف نیز در حالی پیگیری قضایی بودند اساساً به شهردار تهران ربطی نداشتند.

اصلاح‌طلبان همچنین نظیر این رفتار را در ماجرای "بورسیه‌های غیر  قانونی" هم مرتکب شدند که متأسفانه در آن پرونده نیز جز افتضاح دروغ‌آمیز رجال این جریان هیچ تخلف خاص و سازمان یافته‌ای صورت نگرفته بود.

این نکته نبایستی از نظر دور داشته شود که اعضای هسته سخت اصلاحات در جهت ایجاد فضای فتنه و براندازی؛ مشغول تخریب هر شخص یا سازمانی هستند که به خدمت صادقانه به مردم مشهور است و در این راه کارنامه درخشانی هم دارد.

طبیعتا رجال خدمتگزار اصولگرا و سپاه پاسداران در این نبرد منافقانه هدف اصلی تخریب و افترا هستند.

همچنین آقای میرلوحی باید به این سوال پاسخ دهد که کارنامه خود او چیست و ایشان برای نظام جمهوری اسلامی ایران جز ناکارآمدی، توهین و دروغ علیه دیگران و طراحی برای زمین زدن نظام از طریق "تحریم انتخابات" چه قدمی برای گره‌گشایی از مشکلات مردم داشته است؟

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: