کد خبر: ۲۴۱۲۲۶
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۲ - ۰۱ مهر ۱۳۹۹

جنوب نیوز: محمدرضا خبّاز، فعال اصلاح‌طلب و از مقامات سابق دولت آقای روحانی در بخشی از یک مصاحبه با شماره دوشنبه گذشته روزنامه آرمان ملی گفته است:

"اگر بنی‌صدر و شهید رجایی را رها کنیم و آنها را در نظر نگیریم، اولین شخصیتی که 8 سال رئیس‌جمهور بودند، مقام معظم رهبری بود. ایشان نه اصلاح‌طلب بود و نه اصولگرا، بلکه فراجناحی بود. نفر دوم مرحوم آیت‌ا...‌هاشمی بود. ایشان هم نه اصولگرا بود و نه اصلاح طلب، بلکه فراجناحی بود، هر چند که در اواخر گرایشاتی هم به اصلاح‌طلبان داشت. رئیس‌جمهور بعدی رئیس دولت اصلاحات بود که با تابلوی اصلاح‌طلبی سر کار آمد و رئیس‌جمهور چهارم، احمدی نژاد بود که با تابلوی اصولگرایی آمد اما در آخر همه اصولگرایان از او اعلام برائت کردند و حتی خودش هم اعلام کرد که اصولگرا نیست. رئیس‌جمهور فعلی هم که ادعا می‌کند اعتدالی است. ما تا به امروز، رئیس‌جمهوری را که ادعای اصولگرا بودن داشته باشد، نداشته‌ایم."[1]

*اگرچه ان‌قلت‌هایی به این تحلیل خبّاز وارد است اما جمله آخر او که تصریح دارد پس از دهه 60 تاکنون رئیس‌جمهور اصولگرا نداشته‌ایم حرف کاملا صحیحی است.

و از همین مدخل بایستی علت اصلی و تامّه بسیاری از مشکلات کشور و خاصّه گرانی‌های این روزها را برای مردم شرح داد و جامعه را نسبت به آسیب‌های مدیریت سیاست‌باز و ناکارآمد اصلاح‌طلبان آشنا کرد.

تفکر اصولگرایی و باورمندی به مدیریت جهادی، یگانه گزاره‌ایی است که می‌توان برای حل مشکلات کشور به آن امیدوار بود. و صد البته این مهم بسته به انتخاب مردم در صندوق رأی است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: