کد خبر: ۲۴۱۲۲۰
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۴ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۹

جنوب نیوز: محسن هاشمی، فعال اصلاح‌طلب و رئیس شورای شهر تهران به تازگی در اظهاراتی که اعتمادآنلاین آنها را منتشر کرد در اشاره به ترامپ و برجام گفته است:

"ماجراجویی و تندروی برخی افراطیون داخلی با شعار «خروج ایران از برجام»، برای ترامپ می‌تواند بعنوان یک امداد غیبی در انتخابات پیش رو جهت جلوگیری از شکست محسوب شود."[1]

*برجام به لحاظ فلسفی یک توافق محکوم به شکست و پر از جاسوس بود که موجب شد دولت آقای روحانی در قبال یک مشت وعده چرند، تعهداتی را انجام دهد و دست آخر نیز هیچ سودی دریافت نکند.

مع‌الوصف و فارغ از اینکه ماندن در توافق برجام در شرایط فعلی خوب است یا بد؟! اما سؤال اساسی‌تر را باید از محسن هاشمی پرسید که امداد غیبی به ترامپ؛ خارج شدن از یک توافق بی‌جان است یا "ناکارآمدی و ناراضی کردن مردم از نظام اسلامی"؟!

کدامیک به نفع ترامپ است؟!

اینکه دولت ایران یک رفتار سیاسی به خرج دهد و در مقطع فعلی از برجام بی‌جان خارج شود یا اینکه عده‌ای اصلاح‌طلب در شوراهای شهر، در مجلس و در دولت روی کار بیایند که نه تنها هنری جز ناکارآمدی و سلفی حقارت و حقوق نجومی و اسم و فامیل بازی ندارند بلکه موجبات گرانی‌های گسترده در ایران را نیز فراهم کنند؟!

این استفهام انکاری و این سؤال فلسفی البته یک عبارة‌اُخری نیز دارد و آن اینکه عاملان امدادرسانی به ترامپ از داخل ایران یا همان کسانی که با کار نکردن موجبات نارضایتی مردم را فراهم کرده‌اند هرگز حق تعیین تکلیف برای کشور را ندارند و بلکه مسئولند تا در شرایط فعلی صرفا به عذرخواهی از مردم و نظام اسلامی بپردازند و در مهلت باقیمانده تلاش کنند تا از باتلاق سیاه‌نمایی و ناکارآمدی خارج شوند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: