کد خبر: ۲۴۱۱۵۲
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۱ - ۲۶ شهريور ۱۳۹۹

به گزارش جنوب نیوز، محمد ایمانی، فعال رسانه‌ای در واکنش به اظهارات ترامپ مبنی بر توافق فوری با ایران در کانال تلگرامی خود نوشت: سخنان جدید و هیجانی ترامپ درباره توافق فوری با ایران پس از انتخابات نوامبر، مانند همه سخنان مشابه دیگری که او در این مدت گفته، ۳ ریشه اصلی دارد:

۱- ترامپ سخت نگران است ایران یا برخی طرف های دیگر، اقداماتی بکنند که معادله را به نحو بازگشت ناپذیر به ضرر او تغییر بدهد. هدف اول این اظهارات، کنترل رفتار ایران و برخی طرف های دیگر است.

۲- راهبرد اصلی دولت ترامپ از زمانی که از برجام خارج شد افزایش فشار بر ایران بود تا جایی که یا نظام ایران مجبور به پذیرش یک برجام توسعه یافته شود یا فروبپاشد. گرچه تیم ترامپ هرگز این دو هدف را از هم جدا نمی دانسته و اعتقاد داشته پذیرش برجام توسعه یافته، در واقع گام بلندی در جهت فروپاشی ایران هم هست. اکنون ترامپ می خواهد بگوید سیاستش بی نتیجه نبوده و ایران آماده توافق است اما بیشتر ترجیح می دهد با بایدن توافق کند تا او. پس، هدف دوم نتیجه بخش نشان دادن سیاست فشار حداکثری است.

۳-گرچه سخن گفتن متهورانه و البته ساده دلانه جزو ویژگی های ترامپ است اما لحن مطمئن او این گمان را ایجاد می کند که شاید سیگنال های اشتباهی هم دریافت کرده باشد.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: