کد خبر: ۲۴۰۹۵۸
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۰ - ۱۴ شهريور ۱۳۹۹
نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی:
کرمی با اشاره به پیام های ضد و نقیض در شبکه های اجتماعی پیرامون شرایط عدم حضور دانش آموزان در مدارس ، اخیرا در شبکه های اجتماعی موضوعی مطرح شده که اگر در روز اول بازگشایی مدارس ، خانواده ای فرزندش را به مدرسه نفرستد در روزهای بعدی مدارس از پذیرش وی خودداری می کنند ، که بررسی های ما نشان می دهد که چنین موضوعی صحت ندارد.
به گزارش جنوب نیوز، غلامحسین کرمی بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مهمترین دغدغه های اولیاء دانش آموزان ، نحوه ورود دانش آموزان به مدارس در آستانه سال تحصیلی است که تحت شعاع انتشار ویروس کرونا قرار گرفته است.


دکتر غلامحسین کرمی؛ نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی

* بر اساس آخرین رایزنی هایی که با مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر برای پیگیری وضعیت دانش آموزان حوزه انتخابیه ام در مدارس انجام داده ام، بر موضوع سلامتی دانش آموزان و کادر آموزشی مدارس تاکید شده است.

* پس از طرح موضوع با مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر، این سازمان متعهد شده که با توجه به شرایط خاص برخی از شهرستان های استان بوشهر از جمله دو شهرستان دشتی و تنگستان ، تشکیل کلاس های درس در این دو شهرستان به شکل حضوری اجباری نباشد.

*همچنین مقرر شده که تصمیم گیری برای برگزاری کلاس ها به شکل حضوری و یا غیرحضوری بر عهده مدیران و انجمن اولیاء مدارس این دو شهرستان گذاشته شود.

*با اشاره به پیام های ضد و نقیض در شبکه های اجتماعی پیرامون شرایط عدم حضور دانش آموزان در مدارس ، اخیرا در شبکه های اجتماعی موضوعی مطرح شده که اگر در روز اول بازگشایی مدارس ، خانواده ای فرزندش را به مدرسه نفرستد در روزهای بعدی مدارس از پذیرش وی خودداری می کنند ، که بررسی های ما نشان می دهد که چنین موضوعی صحت ندارد.

* آموزش و پرورش بنا دارد که به شکل نمادین و با حضور اندکی از دانش آموزان و با رعایت پروتکل های بهداشتی ، سال تحصیلی مدارس را از روز 15 شهریور ماه آغاز کند.

* از آنجا که بخشی از شهرستان های استان بوشهر قرمز و برخی زرد هستند امکان حضور دائمی دانش اموزان در سطح مدارس فراهم نیست.

* در شهرستان های زرد، در مدارس پایه ابتدایی و متوسطه اول با جمعیت کم، دو روز آموزش حضوری ، یک روز آموزش مجازی و دو روز تعطیل و در دوره متوسطه دوم دو روز آموزش حضوری ، دو روز آموزش مجازی و دور روز تعطیل است.

*بخشی از حمعیت دانش آموزی شهرستان های دشتی و تنگستان فاقد زیرساخت ها و تجهیزات حضور در فضای آموزش مجازی هستند، نیاز است که این موضوع به شکل جدی در دستور کار آموزش و پرورش برای انتخاب روش های جایگزین قرار گیرد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: