کد خبر: ۲۴۰۵۸۷
تاریخ انتشار: ۲۰:۰۹ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
در ادامه روند استعفای وزرا و نمایندگان لبنانی در پی انفجار خونین بندرگاه پایتخت این کشور، ششمین نماینده پارلمان نیز استعفا داد.
به گزارش«جنوب نیوز» به نقل از شفقنا، «نعمه افرام»، نماینده مسیحی و مستقل پارلمان این کشور بعد از ظهر امروز (یک شنبه) استعفای خود از پارلمان را اعلام کرد و با این اقدام به ششمین نماینده تبدیل شد که از زمان وقوع انفجار خونین در بندرگاه شهر بیروت، استعفا می‌دهد.

افرام طی سخنانی از مقر اقامت اسقف اعظم مسیحیان لبنان در حومه شهر بیروت در این باره اظهار داشت: استعفای خود از مجلس نمایندگان و تعلیق فعالیت پارلمانی خود تا زمان درخواست تشکیل جلسه برای کاهش دوره فعالیت مجلس و دعوت به برگزاری انتخابات زودهنگام را اعلام می‌کنم.

این در حالی است که پیش از این نیز هر سه نماینده حزب مسیحی «الکتائب» یعنی «سامی الجمیل»، «ندیم الجمیل» و «الیاس حنکش» به همراه «مروان حماده»، نماینده دروزی حزب سوسیالیست ترقی خواه و «بولا یعقوبیان»، نماینده مسیحی و مستقل پارلمان لبنان، در واکنش به انفجار خونین سه شنبه هفته گذشته در بندرگاه شهر بیروت که تاکنون نزدیک به ۱۶۰ کشته و شش هزار زخمی بر جای گذاشته، استعفای خود از پارلمان را اعلام کرده بودند.

به گزارش شبکه خبری «آر. تی عربی» روسیه، ساعاتی پیش نیز «منال عبدالصمد»، وزیر اطلاع رسانی لبنان استعفای خود از کابینه دولت را اعلام کرد جایی که در یک بیانیه اظهار داشت: از لبنانی‌هایی که نتوانستیم خواسته‌های آن‌ها را برآورده کنیم، عذرخواهی می‌کنم؛ تغییر همچنان دور از دسترس باقی ماند و با توجه به این که واقعیت با هدف مطابقت نداشت و پس از فاجعه هولناک بیروت، استعفای خود از دولت را تقدیم می‌کنم.

یادآور می‌شود که «حسان دیاب»، نخست وزیر لبنان عصر دیروز (شنبه) طی سخنانی همزمان با اعتراضات گسترده در برخی میادین شهر بیروت، ضمن اعلام این که فردا (دوشنبه) پیشنهاد برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام را ارائه خواهد داد، تاکید کرد که کشورش تنها با برگزاری چنین انتخاباتی برای روی کار آمدن یک قشر سیاسی جدید، می‌تواند از بحران ساختاری خود خارج شود و وی نیز آماده تحمل مسئولیت به مدت دو ماه با هدف توافق جریان‌های سیاسی بر سر راه حل برای بحران کنونی می‌باشد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: