کد خبر: ۲۴۰۴۰۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۵ - ۰۷ مرداد ۱۳۹۹
فرد یا افراد ناشناس، سه مرد را که یکی از آنان، یک هموطن زرتشتی است در کرمان به قتل رساندند که تحقیقات قضایی برای شناسایی عامل یا عاملان این جنایت با صدور دستورات خاصی از سوی بازپرس ویژه قتل عمد آغاز شده است.
به گزارش«جنوب نیوز» به نقل از خراسان، دادستان عمومی و انقلاب کرمان روز گذشته در تشریح ماجرای این جنایت هولناک گفت: سوم مرداد،کشف اجساد ۲ مرد و یک زن در ویلایی در شهر ماهان، نشان داد این افراد به دست فرد یا افراد ناشناسی به قتل رسیده اند.

قاضی دادخدا سالاری افزود: با حضور بازپرس ویژه قتل عمد در محل کشف اجساد مشخص شد یکی از قربانیان این جنایت موبد زرتشتی به نام آرش کسروی است که سال گذشته برای برگزاری آیین درگذشت پدرش (داریوش کسروی) از کالیفرنیا

به کرمان سفر کرده است و برای انجام امور اداری مربوط به وراثت در کرمان سکونت داشت.

این مقام ارشد قضایی با اشاره به این که دو مقتول دیگر این جنایت، مسلمان هستند، تصریح کرد: ادامه تحقیقات با توجه به آثار و شواهد موجود در صحنه جرم نشان می دهد که سه فرد مذکور در کرمان به قتل رسیده اند و سپس عامل یا عاملان جنایت، اجساد قربانیان را به ویلایی در شهر ماهان انتقال داده اند.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان همچنین به تشکیل گروه ویژه ای از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی برای پیگیری این جنایت و دستگیری عامل یا عاملان آن اشاره کرد و گفت: در بررسی های مقدماتی مشخص شد احتمالا انگیزه فرد یا افراد ناشناس از این جنایت، مسائل مالی است چرا که در بازرسی از خودروی یکی از مقتولان مبلغ 10 هزار دلار آمریکایی کشف شد که انگیزه مالی را در این پرونده جنایی قوت می بخشد.

قاضی سالاری خاطرنشان کرد: اگرچه یکی از قربانیان این جنایت، از هموطنان اقلیت زرتشتی است اما تلاش دستگاه قضایی و گروه ویژه کارآگاهان، بدون توجه به مذهب و ملیت با همه توان برای شناسایی قاتل یا قاتلان ادامه دارد و با روشن شدن زوایا و ابعاد دیگر پرونده، اطلاع رسانی لازم انجام می شود.

این مقام قضایی سن مقتولان را بین 40 تا 50 سال ذکر کرد و افزود: تحقیقات گسترده ای در این باره آغاز و نتایج خوبی نیز تاکنون حاصل شده است اما پیگیری ها با جدیت و قاطعیت به طور شبانه روزی زیرنظر بازپرس ویژه قتل عمد ادامه دارد تا مشخص شود چند نفر در این جنایت نقش داشته اند.شایان ذکر است مقتولان این پرونده جنایی آرش کسروی، فرحناز رفیعی و گنجعلی خانی حاکمی نام داشتند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: