کد خبر: ۲۳۹۹۵۸
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۶ - ۰۸ تير ۱۳۹۹

جنوب نیوز: محمد نعیمی‌پور، از نمایندگان مستعفی مجلس ششم که زمانی گفته بود روحانی حتی اگر نخواهد هم ما اصلاح‌طلبان به زور از او حمایت می‌کنیم![4] طی یادداشتی در شماره شنبه گذشته روزنامه آرمان ملی در اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری سال 1400 نوشته است: فضای سیاسی کشور به گونه‌ای رقم خورده است که این احتمال را ایجاد کرده که اجازه رقابت جدی در انتخابات 1400 وجود نداشته باشد؛ به همین علت شاید نقش احزاب نیز در انتخابات ریاست‌جمهوری سال1400 به شکلی که در گذشته وجود داشت چشم‌گیر نباشد و درصد تاثیرگذاری آنها بر نتیجه انتخابات کم باشد و شاید حتی کنش‌های آنها در ماه‌های پیش رو تاثیر آنچنانی بر نظر مردم نگذارد. با وجود این اوصاف، احزاب اگر می‌خواهند بر انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 نقش‌آفرینی موثری داشته باشند باید به‌زودی برنامه تدوین کرده و آن را به مردم ارائه دهند.

او می‌افزاید: برنامه احزاب باید در ابتدا مشکلات کشور را ریشه‌یابی کند و با پذیرفتن آنها راهکارهایی برای عبور از آنها به مردم ارائه دهد و عنوان کند این راهکارها چگونه عملیاتی خواهند شد و با توجه به چه شرایطی در عمل محقق می‌شوند. مردم دیگر همچون گذشته فریب شعارها و کلی‌گویی‌ها را نخواهند خورد و آگاهی آنها به سطحی رسیده است که احزاب را بدون برنامه قبول نمی‌کنند.

نعیمی‌پور در بخش دیگری از این یادداشت نیز می‌نویسد: اتفاقات زیادی در ماه‌های آینده رقم می‌خورد که می‌تواند صحنه سیاسی کشور را تغییر دهد از جمله انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات‌متحده و همچنین مسیری که اقتصاد کشور طی خواهد کرد و موارد بسیار زیاد دیگری که هر کدام به‌تنهایی می‌توانند سرنوشت یک کشور را تغییر دهند. همانگونه که در انتخابات‌های گذشته همواره افرادی برگزیده شده‌اند که در ماه‌های گذشته کمتر شانس پیروزی برای آنها یا حتی برای جریان آنها وجود داشت.[5]

*مشخص نیست که این حد از وقاحت سیاسی چگونه در ستاد جریان سیاسی خاص رواداری می‌شود؟!

آنها جریانی هستند که مسبب‌الاسباب تمام گرانی‌ها و مشکلات موجود کشورند و اکنون که وظیفه عذرخواهی از مردم و اشاره به مثبتات رقیب را دارد؛ اما به حرّافی روی آورده‌اند.

مردم عزیز باید بدانند و خواص هم باید این نکته را به مردم گوشزد کنند که آزموده را آزمودن خطاست و اگر دوباره به نظرات اصلاح‌طلبان در انتخابات توجه شود؛ نه تنها مسیر اصلاح مشکلات فعلی مسدود خواهد شد بلکه معضلات بیشتری هم بوجود خواهد آمد.

البته این نکته حتما نبایستی از چشم عموم پنهان بماند که ستاد جریان سیاسی خاص در روزها و ماه‌های مانده تا انتخابات 1400 نیز همانطور که نعیمی‌پور اشاره کرده! برنامه‌های مهمی در آستین دارد که از نگاه تحلیلی یکی از مهمترین آنها ایجاد "فتنه اقتصادی" و به خیابان کشاندن مردم به بهانه مشکلات اقتصادی است.

مفهومی که اگر درباره آن اطلاع‌رسانی‌های لازم صورت نگیرد؛ بر حجم مشکلات فعلی خواهد افزود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: