کد خبر: ۲۳۹۹۵۳
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۴ - ۰۸ تير ۱۳۹۹
هافبک تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: به نظرم علی کریمی مثل دربی رفت که پنالتی خراب کرد و اخراج شد تحت فشار است و می‌خواهد هواداران تیمش را آرام کند، اما این راهش نیست.
آبشک: آقای علی کریمی! مرد باش و از هواداران استقلال عذرخواهی کن

به گزارش جنوب نیوز، دیدار دو تیم استقلال و فولاد در اهواز با پیروزی دو بر یک نماینده اهواز به پایان رسید تا رقابت بین بالانشین‌ها برای کسب سهمیه بیشتر از گذشته فشرده شود. بازی دو تیم در اواخر نیمه اول و در حالی که با نتیجه یک- یک ادامه داشت با اخراج علی کریمی توسط سیدمهدی سیدعلی به جنجال کشیده شد تا در نهایت با اخراج غلامی فولاد بازی را دو بر یک به نفع خود به پایان ببرد. علی کریمی پس از این بازی با ناراحتی گفت: «هرگز قصد زدن آبشک را نداشتم، اصلاً هم ضربه‌ای به او نزدم. می‌گویند آرنجم به صورتش خورده، در صورتی که اصلاً این‌طور نبود. من فقط وقتی برای رهایی از دست او تلاش می‌کردم نوک انگشتانم به گردنش خورد و او شروع به جیغ و داد و فریاد کرد. اصلاً برایم عجیب بود که چنین رفتارهایی را می‌دیدم. مگر برخورد انگشت به بدن اینقدر درد دارد؟ این چه حرکاتی است؟ او واقعاً فوتبالیست نامردی است. کسی که از اول بازی بی‌نزاکتی و بی‌احترامی می‌کند، حرفی درباره اش باقی نمی‌ماند.» در همین ارتباط بد ندیدیم با محمد آبشک هم صحبت کنیم که جدای از صحنه جنجالی اخراج علی کریمی، یکی از بهترین بازیکنان زمین بود.

صحبت‌های علی کریمی بازیکن استقلال را خواندی؟
هم خواندم و هم متأسف شدم! می‌خواهم به آقای علی کریمی بگویم همان‌طور که بردن جنبه می‌خواهد، باختن هم جنبه می‌خواهد! شما وقتی می‌بازید باید به تیم برنده احترام بگذارید یا اینکه حداقل راستگو باشید.

راستگو؟!
به جان مادرم من هیچ فحشی به بازیکن یا بازیکنان استقلال ندادم، بی‌نزاکتی هم نکردم ولی این حرف‌ها را می‌زنند. به نظرم علی کریمی مثل شهرآورد رفت که پنالتی خراب کرد و اخراج شد تحت فشار است و می‌خواهد هواداران تیمش را آرام کند، اما این راهش نیست. به جای این همه قصه سر هم کردن او می‌توانست با یک عذرخواهی از هواداران تیمش خود را از این فشار خلاص کند نه اینکه من را نامرد بخواند.

بیشتر بخوانید:

جریمه در انتظار برخی از بازیکنان استقلال

خیلی ناراحت شدی؟
نه خیلی! ما حرف‌های خودمان را در زمین مسابقه زده و با قدرت برنده شدیم. آقای علی کریمی هم به جای اینکه من را نامرد بخواند مرد باشد و از هواداران استقلال بابت خطای شدید و اخراج عذرخواهی کند. هر چند ما آنقدر آماده و سوار بازی بودیم که استقلال ۱۱ نفره را هم می‌بردیم!

واقعاً علی کریمی با آرنج تو را زد؟ تصمیم داور درست بود؟
شک نکنید! علی کریمی هم با آرنج من را زد و هم با ناخن دست گردن من را خراشید و داور خوشبختانه نزدیک به صحنه بود و تصمیم درستی هم گرفت.

آیا قضاوت سیدعلی داور مسابقه تأثیری در نتیجه بازی داشت یا نه؟
نه، اتفاقاً یکی از بهترین قضاوت‌ها را به نمایش گذاشت و شهامت آقای سیدعلی قابل تحسین بود. او تحت تأثیر نام حریف، بازیکنان و مربیانش نبود و خیلی خوب سوت زد. به نظرم استقلالی‌ها خیلی عصبی بودند و بازی را هم عصبی و بدون تمرکز کامل شروع و به پایان رساندند. دلیل این عصبانیت را نمی‌دانم، اما این را می‌دانم بچه‌های فولاد در آرامش کامل و با تمرکز فراوان این مسابقه را پشت سر گذاشتند.

این بازی برای جواد نکونام سرمربی شما هم خیلی حائز اهمیت بود. قبل و بعد از بازی حرف خاصی نزد؟
آن‌هایی که با آقاجواد کار کرده یا از نزدیک او را می‌شناسند خوب می‌دانند برای سرمربی ما همه بازی‌ها مهم و حیثیتی است. آقای نکونام از باختن بیزار است و ما تمرینات خوبی را در هفته‌های گذشته پشت سر گذاشته و آماده این بازی بودیم. برای لحظه به لحظه این دیدار برنامه داشتیم و مطمئن باشید تیم ۱۱ نفره استقلال را هم شکست می‌دادیم کما اینکه دیدید ۲ بار به تیر دروازه زدیم و چند موقعیت خوب را ازدست دادیم.

در پایان حرف ناگفته‌ای نداری؟
جای هواداران فولاد واقعاً خالی بود. کاش بودند و در حضور این عزیزان پیروزی شیرین خانگی را جشن می‌گرفتیم، اما به هر حال کاری نمی‌توان کرد. بحران کرونا جدی است و متأسفانه ما را از طرفداران کمی دور کرده، اما حتم دارم هواداران فولاد از پای تلویزیون دعاگوی ما بودند و این برد را به همه این عزیزان تبریک می‌گویم.

منبع: روزنامه خبر ورزشی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: