کد خبر: ۲۳۹۹۴۱
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۷ - ۰۷ تير ۱۳۹۹
نخستین فارغ‌التحصیل مقطع "کارشناسی ارشد" در رشته "مطالعات نینجا" از ژاپن مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه دریافت کرد.
به گزارش جنوب نیوز به نقل از عصرایران؛ "گنیچی میتسوهاشی" 45 ساله نخستین فرد در ژاپن و جهان است که به مدرک تحصیلی فوق لیسانس رشته مطالعات نینجا دست یافته و حالا قصد دارد کرسی استادی و دوره دکترای این رشته را هم در دانشگاه "می" (mie) در مرکز ژاپن پایه گذاری کند.

"گنیجی میتسوهاشی" نخستین فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد مطالعات نینجا در ژاپن و جهان در حال خرد کردن پوب برای تهیه هیزم در روستای محل زندگی/عکس: خبرگزاری فرانسه

اولین فوق لیسانس رشته دانشگاهی

این نینجای 45 ساله ژاپنی در منطقه روستایی "ایگا" یکی از پایگاه‌های سنتی نینجاها در ژاپن اقامت دارد.

او پس از 2 سال تحصیل در دانشگاه "می " مدرک خود را گرفته و به گفته خودش طی این 2 سال:" صبح‌ها به عنوان کشاورز روی زمین‌های زراعی کار کرده و بعد از ظهرها مشغول تمرینات رزمی بوده است." و "با این ترکیب، فکر کردم می‌توانم درباره نینجا واقعی بیشتر بیاموزم."

"میتسوهاشی" که همچنین در 2 ورزش رزمی "کونگ فو" و یک هنر رزمی ژاپنی به نام "شورینجی کِمپو" مهارت دارد، ضمن پیگیری ادامه تحصیل برای مقطع دکترا در دانشگاه "می" در یک مسافرخانه خود در روستای "ایگا" به متقاضیان آموزش مهارت‌های نینجا می‌دهد. متقاضیان به مسافرخانه محلی او می‌آیند و برای چند روز یا هفته در آنجا می‌مانندو ضمن اقامت خود ساعاتی در روز را با میتسوهاشی به تمرین حرکات رزمی نینجا می‌پردازند.

میتسوهاشی در حال آموزش حرکات رزمی نینجا در مسافرخانه اش در ایگا/ خبرگزاری فرانسه

اولین فوق لیسانس رشته دانشگاهی

فرهنگ نینجا یک فرهنگ ریشه‌دار دارای بیش از 500 سال سابقه در ژاپن محسوب می‌شود که ترکیبی از مهارت‌های مختلف هنرهای رزمی است.

 این پدیده ریشه در فرهنگ فئودالی قرن پانزدهم میلادی در مناطق مرکزی ژاپن دارد؛ یعنی هنگامی که اربابان فئودال جاسوسان مزدور را استخدام می‌کردند تا در قلعه‌های رقبا و دشمنان‌شان نفوذ کرده و برای آنها اطلاعات کسب کنند و یا رقبا و دشمنانشان را ترور کنند؛ و به همین خاطر است که لباس‌های نینجاها سیاه است و آنها در مخفی شدن و بالا رفتن از دیوارهای سنگی قلعه‌ها مهارت خاصی دارند.

دانشگاه می در مرکز ژاپن نخستین دانشگاه جهان است که رشته مطالعات نینجا را در سال 2017 راه‌اندازی کرد و از سال 2018 اقدام  به جذب دانشجو در این رشته کرد که میتسوهاشی نخستین دانشجو و فارغ‌التحصیل این رشته  در مقطه کارشناسی ارشد پس از 2  سال تحصیل در این دانشکاه است. میتسوهاشی حالا قصد دارد برای مقطع دکترا اقدام و تحصیل کند.

او پیشتر در دانشگاه کیوتو ژاپن در رشته " توسعه روستایی" مدرک لیسانس گرفته است.

اولین فوق لیسانس رشته دانشگاهی

ایگا در 350 کیلومتری جنوب غرب شهر توکیو (پایتخت ژاپن) است.

پروفسور "یوجی یامادا" از اساتید ارشد دانشگاه "می" ژاپن می‌گوید رشته مطالعات نینجا سالانه تنها 3 دانشجو برای مقطع کارشناسی ارشد جذب می‌کند و نخستین فارغ‌التحصیل این مقطع دانشگاهی، میتسوهاشی است.

به گفته پروفسور یامادا استاد تمام این دانشگاه:" ما در این مقطع تحصیلی در 2 بخش مطالعات تاریخی درباره نینجا و آموزش‌هایعملی مهارت‌های رزمی نینجا به تربیت دانشجویان مشغول هستیم... من انتظار نداشتم اما میتسوهاشی را تحسین می‌کنم چون واقعا فراتر از انتظارها در زندگی عادی خود هم مانند یک نینجا زندگی می‌کند."

به گفته این استاد دانشگاه ژاپنی: دانشجویان متقاضی باید در 2 آزمون تاریخ ژاپن و نیز خواندن نسخ تاریخی نینجاها مهارت داشته باشند و هر متقاضی که بتواند در این 2 آزمون نتایج بهتری کسب کند، برای تحصیل در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه برگزیده می‌شود... از سال 2018 هر سال 3 دانشجو می‌پذیریم و فکر می‌کنم متقاضی برای این رشته به تعداد کافی هست.

این استاد دانشگاه می‌افزاید: ما هر ساله تعداد تقاضاهای خارج از ژاپن زیادی برای تحصیل در این رشته داریم اما باید نکته‌ای را بگویم و آن اینکه: این رشته دانشگاهی برای مطالعات درباره نینجاست نه تبدیل شدن به یک نینجا."

اولین فوق لیسانس رشته دانشگاهی

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: