کد خبر: ۲۳۹۸۷۳
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۴ - ۰۳ تير ۱۳۹۹
معاون علوم پزشکی شیراز اعلام کرد:
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتلای ۱۰ هزار و ۱۹۷ بیمار مبتلا به کووید۱۹ از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون در استان خبر داد و گفت: استان فارس در وضعیت حاد به سر می برد.

آمار مبتلایان به کرونا در فارس از ۱۰ هزار نفر گذشت/ ۱۳۸ فوتی

به گزارش جنوب نیوز، عبدالرسول همتی بعد از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام هشدار به مردم استان اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، بیش از ۱۳۲ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و دارای علامت تهیه شده که پس از تأیید در آزمایشگاه‌های تخصصی کووید ۱۹ استان، ۱۰ هزار و ۱۹۷ مورد مبتلا به کروناویروس شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه بیان کرد: متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته چهار نفر در استان به دلیل ابتلاء به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، تاکنون مجموع موارد فوتی به دلیل ابتلاء به کووید ۱۹ در فارس به ۱۳۸ نفر رسیده است.

دکتر همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را نیز هفت هزار و ۷۹۵ نفر اعلام کرد.

او ادامه داد: هم اکنون ۳۹۵ بیمار مشکوک و دارای علامت کروناویروس در بخش‌های مختلف بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه به سر می‌برند.

این مقام مسئول در دانشگاه گفت: با توجه به روند افزایش مبتلایان به کووید ۱۹ در استان و تکمیل گنجایش بیمارستان حضرت علی اصغر (ع)، بیمارستان‌های شهید دکتر فقیهی با ۱۰۰ تخت و شهید دکتر چمران با ۵۰ تخت و چند بخش از بیمارستان شهید دکتر بهشتی برای پذیرش بیماران مبتلا به کروناویروس آماده شده است.

معاون بهداشت دانشگاه توصیه کرد: ویروس در جامعه به سرعت در حال انتقال است و بی توجهی به دستورات بهداشتی، سرعت انتقال آن را افزایش می‌دهد.

دکتر همتی تاکید کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله در روابط اجتماعی، پرهیز از ترددهای غیرضروری و دوری از تجمعات، دورهمی های خانوادگی، مراسم عقد، عروسی و ترحیم تا اطلاع ثانوی، تنها راه پیشگیری از ابتلاء به کروناویروس است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: