کد خبر: ۲۳۹۸۳۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵ - ۰۲ تير ۱۳۹۹
جنوب نیوز: شنیدیم که، علیرضا زاکانی، نماینده قم در مجلس درباره متهم ردیف اول پرونده فساد در دوره قبلی دستگاه قضا مدعی شد: «اکبر طبری در ابتدای انقلاب به دلیل فعالیت در گروهک منافقان زندانی شد اما بعد از آزادی از زندان و با ساده‌انگاری عده‌ای، فرماندار شهرستان نور در مازندران شد و بعد از آن نیز با زبان‌بازی و رابطه وارد نهاد قضایی گردید. این فرد با فساد شبکه‌ای و ارتباطاتی که داشت، خود را تا معاونت قوه قضائیه نیز رسانده است.»

 به گزارش ایرنا، زاکانی همچنین درباره  قاضی منصوری متهم متوفی این پرونده گفت: «چند بار با قاضی منصوری در دوران مسئولیت در قوه قضائیه دیدار داشتم، او در ظاهر یک انسان تمام انقلابی، خوش‌اخلاق و متدین بود. با این‌ وجود، او در پشت این چهره انقلابی و مؤمن مآب خود پرونده‌های فساد اقتصادی را همراهی می‌کرد.»

 او با بیان اینکه رسیدگی به چند پرونده بسیار جدی و بزرگ فساد در قوه قضائیه فعال‌ شده است، گفت: دو پرونده‌ای که در روزهای قبل در قوه قضائیه فعال‌ شده، ارزشی بیش از ۱۰ میلیون دلار دارد که جدا از مسائل مربوط به معاون قوه قضائیه سابق است.

 مسیح مهاجری، مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی هم در سرمقاله این روزنامه درباره مرگ قاضی منصوری نوشت: «مرگ قاضی منصوری در سیر پرونده اکبر طبری مؤثر خواهد بود. او یکی از عناصر کلیدی این پرونده بوده و بازجویی از او می‌توانست ابهامات زیادی را از این پرونده مهم برطرف نماید. علاوه بر این، قاضی منصوری مسئولیت‌هایی هم در بخش‌های دیگر قوه قضائیه داشت که اگر به ایران آورده می‌شد، پرده از بسیاری از پرونده‌های دیگر نیز کنار می‌رفت و راه برای پاکسازی هرچه بیشتر قوه قضائیه باز می‌شد.»
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: