کد خبر: ۲۳۹۶۸۶
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۸ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۹
در دانشگاه پیام نور شیراز؛
دانشجوی پیام نور شیراز دستگاه ضدعفونی کفش‌ها، لباس‌ها و کف دست به طور همزمان و در زمانی کوتاه (۳ثانیه) و جلوگیری از مسمومیت با نام «کرار» اختراع کرد.
دستگاه ضدعفونی «کرار» در شیراز ساخته شد/۳ ثانیه تا گندزدایی

به گزارش جنوب نیوز، دانشجوی کارآفرین دانشگاه پیام نور شیراز موفق به ساخت گیت چندمنظوره ضدعفونی برای زمان شیوع کرونا و پس از آن شد.

گیت چند منظوره «کرار» که توسط امیرحسین گودرزی دانشجوی کارآفرین دانشگاه پیام نور شیراز طراحی وساخته شده است، به طور رسمی رونمایی و آماده تولید انبوه شد.

وی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اعلام کرد: این گیت افزون بر استفاده جهت ورودی ساختمان‌های اداری، آموزشی و مسکونی در زمان شیوع کرونا، امکان تبدیل به محل نگهداری گل وگیاه برای ایام پس از کرونا نیز داراست.

گودرزی، طراح و سازنده این گیت با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در ۲ ماه اخیر بیان کرد: این گیت چندمنظوره علیرغم دارا بودن قابلیت‌های گسترده و پیشرفته‌تر از نمونه‌های موجود در بازار، با قیمت پایین‌تری امکان ساخت و ارائه دارد.

وی افزود: در راستای صرفه جویی در مصرف مواد ضدعفونی طراحی این گیت به صورت ارگونومیک و با افزایش کارآیی صورت گرفته که دارای سیستم واترجت ۱۶۰ بار و سیستم خنک کننده برای افزایش طول عمر آن است.

به گفته گودرزی، یکی دیگر از مزایای این گیت، قابلیت افزوده شده ۱۰ دروازه جدید به سیستم گیت مادر و همچنین تبدیل آن به تونل در شرایط مورد نیاز است.

این دانشجوی خلاق و مسئول کانون کارآفرینی دانشگاه پیام نور شیراز، اضافه کرد: به منظور جلوگیری از فعالیت مداوم و استهلاک و بهبود مدیریت مصرف مواد ضدعفونی، علاوه بر پیش بینی تنظیمات زمان بندی فعالیت دستگاه در بازه‌های زمانی ۳ الی ۲۰ ثانیه در هربار فعالیت، از نازل‌های پرفشار برای مه پاشی، جلوگیری از احساس خیسی و افزایش میزان نفوذ ذرات ضدعفونی استفاده شده است.

گودرزی اضافه کرد: در اجرای اسکلت گیت، فولاد گالوانیزه برای افزایش مقاومت وکاهش وزن دستگاه بکار رفته است.

وی به ویژگی‌های خاص این دستگاه اشاره کرد و گفت: قابلیت تبدیل شدن به گلخانه، افزایش تعداد کیت به سیستم مادر با یک سوم قیمت تا ۱۰ کیت، طراحی ارگونومیک برای ضدعفونی کفش‌ها، لباس‌ها و کف دست به طور همزمان و در زمانی کوتاه (۳ s)و جلوگیری از مسمومیت، کم مصرف ترین و هوشمندترین با قابلیت مدیریت میزان مصرف و زمان ضدعفونی مستمر از (۳ s تا ۱۵ s)، طراحی پرتابل دستگاه برای انتقال آسان(کم حجم و قابل استفاده در داخل ساختمان)، استفاده از نازل‌های پرفشار به قطر ۳ میکرون برای کاهش اندازه ذرات ضدعفونی برای نفوذ بیشتر در اشیای مختلف مورد ضدعفونی (کفش، انواع پارچه‌های لباس و کیف) که باعث افزایش کارایی و کاهش مصرف می‌شود، به دلیل اندازه ذرات ضدعفونی به هیچ عنوان تری و خیسی در سطح لباس و اشیا مورد ضدعفونی حس نمی‌شود، بدون نیاز به منبع خاص برای جلوگیری از اشغال فضای مضاف و قابلیت استفاده از منبع ۱۰ لیتری به بالا و قابلیت تبدیل شدن کیت‌ها به تونل در زمان نیاز از جمله موارد خاص این دستگاه است.

به گفته گودرزی، این دستگاه مشابه نداشته و به درخواست مشتری امکان افزودن سیستم نورپردازی هم دارد.

وی از همکاری مسئولین دانشگاه پیام نور شیراز از جمله احمدی رئیس مرکز شیراز و بخش فرهنگی دانشگاه در ایجاد زمینه فعالیت کانون کارآفرینی در راستای ارائه ایده‌های خلاقانه و حمایت از آن قدردانی کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: