کد خبر: ۲۳۹۶۲۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۴ - ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
تیم فوتبال آمریکایی "لس‌آنجلس گلکسی" یکی از بازیکنان صربستانی خود را به دلیل اظهارات نژادپرستانه همسرش از مجموعه خود جدا کرد.
به گزارش«جنوب نیوز» به نقل از عصر ایران، دلیل جدایی "الکساندر کاتای" بازیکن صرب تیم لس‌آنجلس گلکسی انتشار یک سری پست "نژادپرستانه و خشونت‌آمیز" از سوی همسرش در رسانه‌های اجتماعی است.

"تی کاتای" همسر بازیکن تیم فوتبال گلسکی در صفحه اینستاگرامی خود با اشاره به جنبش "موضوع زندگی سیاهان" از آنها به عنوان "گله نفرت‌انگیز" یاد کرده و براساس گزارش برخی از رسانه‌ها، خواستار اعمال خشونت علیه آنها شد.

الکساندر کاتای" بازیکن 29 ساله صربستانی تیم فوتبال لس‌آنجلس گلکسی به دلیل پست‌های اینستاگرامی و نژادپرستانه همسرش از باشگاه خود جدا شد/ عکس: USA TODAY Sports

اخراج بازیکن فوتبال برای نزادپرستی

طرفداران جنبش موضوع زندگی سیاهان این روزها خواستار اجرای عدالت برای مرگ یک سیاه‌پوست آمریکایی به نام "جورج فلوید" هستند که در  2 هفته گذشته توسط پلیس آمریکا کشته شد. از آن روز تا کنون تظاهرات و اعتراض‌های زیادی در شهرهای آمریکا و بسیاری از کشورهای جهان برگزار شده و معترضان خواهان اجرای عدالت نژادی و اصلاح رفتار پلیس آمریکا با سیاهان هستند.

باشگاه لس‌آنجلس گلکسی در روز جمعه و در بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد که با "کاتای" هافبک تیمش "برای جدایی وی" به توافق مشترک رسیده‌اند. این باشگاه همچنین پست‌های اینستاگرامی همسر بازیکن صربش را به "شدت محکوم" کرد.

باشگاه اعلام کرد: باشگاه لس‌آنجلس گلکسی در اعتراضات علیه نژادپرستی، نابرابری اجتماعی و مبارزه با خشونت و تعصب در کنار جوامع رنگین پوست به ویژه سیاهان ایستاده است.

 کاتای 29 ساله که قبلا برای تیم "شیکاگو فایر" بازی می‌کرد، قرارداد خود را در ماه دسامبر گذشته با گلکسی امضا کرد. او به دلیل پست‌های اینستاگرامی همسرش عذرخواهی کرده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: