کد خبر: ۲۳۹۴۶۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۲ - ۰۷ خرداد ۱۳۹۹
یک پزشک هندی در لس آنجلس آمریکا با اینکه باردار است اما کماکان بیماران مبتلا به ویروس کرونا را معالجه می کند.
به گزارش جنوب نیوز، دکتر زافیا آنکلساریا به عنوان مدیر بخش مراقبت های ویژه در یک مرکز پزشکی در لس آنجلس کار می کند. او که 7 ماهه باردار است می گوید که نوزادش در حین اقدامات اورژانسی لگد نمی زند.

وی که 35 سال دارد قرار است دو ماه دیگر فرزند اول خود را به دنیا آورد.

دکتر زافیا گفت به دلیل حجم بالای ابتلا به ویروس کرونا در این شرایط بحرانی پرستاران به صورت شیفت های 24 ساعته سر کار هستند.

وی می گوید: به دلیل وضعیت ضعیف اقتصادی و اجتماعی در منطقه ای که ما در آن خدمت می کنیم مردم نمی توانند فاصله گذاری را به خوبی اجرا کنند و به همین دلیل میزان ابتلا به کرونا بالاست.

طبق اعلام وزارت بهداشت آمریکا در مناطق فقیرنشین لس آنجلس افراد دو برابر نسبت به مناطق ثروتمندنشین به کرونا مبتلا شده اند.

شیفت 12 ساعته دکتر زافیا از 7 صبح آغاز می شود. او به طور متوسط چهار روز در هفته در بخش مراقبت های ویژه و یک یا دو روز دیگر را به عنوان مشاوره با بیماران سپری می کند.

او از اینکه بارداری راحتی دارد خوشحال است و با نگاه به شکم خود به نوزادش می گوید شما به مادرتان اجازه دادید که کارش را به خوبی انجام دهد.

با این حال کار سخت این پزشک راه رفتن را برای او مشکل کرده و هنگامی که به خانه می رود اغلب با کمردرد مواجه می شود.

زافیا می گوید ما این کار را انتخاب کرده ایم و در این شرایط اگر ما آن را انجام ندهیم چه کسی می خواهد این کار را انجام دهد؟

 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: