کد خبر: ۲۳۹۲۲۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۲ - ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
علی فتح الله زاده در مصاحبه جدیدش از ورود وزارت اطلاعات به پرونده ترانسفر بازیکنان استقلال در دوره نخست مدیرعاملی او به آلمان خبر داد.
به گزارش جنوب نیوز به نقل از تابناک ورزشی؛ فتح الله زاده که در دوره ای موفق شده بود بازیکنانی نظیر موسوی، پاشازاده، یزدانی، دین محمدی و منصوریان را به باشگاه های آلمانی و عمدتا تیم معروف بایرلورکوزن ترانسفر کند، حالا می گوید که وزارت اطلاعات ایران برای آن جابجایی ها استعلام گرفته است و میزان درآمد واریز شده را پیگیری کرده است.

فتح الله زاده درباره نحوه ارتباطش با راینر کالموند مدیرعامل بایرلورکوزن و انتقال بازیکنان ایرانی متعدد به آلمان گفت:  ما زمانی با باشگاه لورکوزن ارتباط برقرار کردیم که در سه جام فینالیست شد و این شوخی نیست. در لیگ قهرمانان اروپا، بوندسلیگا و جام حذفی. بازیکن بزرگی مثل کریم باقری که یک اسطوره بود به آرمینیا بیله فلد دسته یک آلمان بازی کرد. اما بازیکنان ما رفتند به چنین تیم بزرگی بازی کردند.

فتح الله زاده درباره بازدهی مالی این بازیکنان برای باشگاته گفت: متاسفانه حرفه‌ای نبودیم. کف انتقال بازیکن از لورکوزن به تیمی دیگر بالای ۱۲ میلیون یورو بود اما ما نتوانستیم از این فضا استفاده کنیم. بعد از آن ما مایوس شدیم. این اولین باری است که این حرف را می‌زنم. خود من دلسرد شدم. ۴ بازیکن ترنسفر کردم.

ورود وزارت اطلاعات به پرونده رابطه استقلال با لورکوزن

او درباره دلیل این دلسردی گفت: صراحتاً می‌گویم که وزارت اطلاعات آمد و از من اطلاعات گرفت. قرارداد‌ها را بررسی کرد و از آن‌ها استعلام گرفت که این بازیکن را چند خریدید و به باشگاه چه مقدار پول دادید. همه چیز را حسابرسی کرد. متوجه شد همه پول‌ها آمده است. بعد از آن عده‌ای آمدند گفتند که این پول‌ها کجا رفته، آدم دلسرد می شود که برای چه اینکار را بکنم، در حالی که اگر قانون داشته باشیم، بیخود یک بچه نیاید بگوید ما این پول‌ها را چه کرده ایم. به شما چه ربطی دارد چه کرده ایم؟ ما وزارت اطلاعات داریم، حسابرسی داریم و ... اختلافی باشد آن‌ها اعلام می‌کنند. چرا نمی‌گذارید کارمان را انجام دهیم. نباید دیگر کسی بیاید شبهه ایجاد کند. اگر این چیز‌ها را جمع کرده بودیم، به شما قول می‌دادم که حداقل ۱۰۰ نفر توسط خود من به اروپا ترانسفر می‌شد. این‌ها نقاط کوری است که مدیریت را اذیت می‌کند. به غیر از یکی دو مدیری که خودشان دزد بوده اند، سایر مدیران این دو باشگاه مشکلات مشابهی داشته اند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: