کد خبر: ۲۳۸۸۸۸
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۵ - ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
همصدایی برخی رسانه های اصلاح طلب با رسانه های معاند در ماجرای پرتاب موفقیت آمیز ماهواره ایرانی، برگی دیگر از کارنامه حامیان تئوری «آبگوشت بزباش» بود.
جنوب نیوز: به عبارت دیگر همان طیفی که دیروز مدعی بود که ما ایرانی‌ها قدرت رقابت در هیچ صنعتی جز قرمه سبزی و آبگوشت بزباش را نداریم، این روزها چشمان خود را بر توانایی تحسین‌برانگیز جوانان ایرانی بسته است.

حامیان تئوری آبگوشت بزباش می گویند «خودکفایی مزخرف است» و «باید مدیر از خارج وارد کنیم» و «آمریکا می‌تواند با یک بمب، تمام سیستم دفاعی ایران را از کار بیندازد» و...

این دیدگاه غلط، عقیم و بی‌فایده می‌گوید «ما نمی‌توانیم؛ رونق و پیشرفت اقتصادی تنها و تنها با امتیازدادن به آمریکا و تروئیکای اروپایی امکانپذیر است». این در حالی است که تمام کشورهایی که امروزه حرفی برای گفتن در هر عرصه‌ای دارند، جز با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی خود به این جایگاه نرسیده‌اند.

این طیف در مسئله برجام، عیار ادعاهایش را مشخص کرد. آنجا که اعتماد مطلق به آمریکا و اروپا و بی اعتمادی به جوانان و غفلت از توان عظیم داخلی، مردم را با مشکلات عدیده اقتصادی و معیشتی مواجه کرد. افزایش سرسام آور قیمت دلار، خودرو، مسکن، سکه، لوازم خانگی و اقلام خوراکی تنها بخشی از نتایج خسارت بار حامیان تئوری آبگوشت بزباش است.

پیش از این، «مصطفی تاجزاده» از فعالین اصلاح طلب و از محکومین فتنه ۸۸ صراحتا گفته بود: «تفاوت ما با براندازان عمدتاً در راه‌حلی است که ارائه می‌کنیم آنان یا به انقلاب باور دارند یا به سرنگونی با کمک قدرت‌های خارجی به طور مشخص امریکا. ما با هر دو راه مخالف هستیم به دلیل اینکه هزینه چنین اقداماتی به مراتب بیشتر از مزایا و فواید آنها می‌بینیم و معتقدیم که اصلاحات اگر چه کند و زمانبر اما با اطمینان بیشتر و هزینه کمتر و با حفظ نظم و ثبات می‌تواند ما را به اهداف مشترک نزدیک کند».

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: