کد خبر: ۲۳۸۷۲۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۰ - ۲۸ فروردين ۱۳۹۹
حجت‌الاسلام سروستانی:
مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر در قرارگاه استانی رزمایش مواسات و همدلی گفت: ترویج فرهنگ مواسات با مرکزیت مساجد محور فعالیت تبلیغی ماه رمضان است.
به گزارش جنوب نیوز، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی در آئین آغاز به کار قرارگاه استانی رزمایش مواسات و همدلی استان به تشریح سیاست‌ها و برنامه‌های تبلیغات اسلامی بوشهر و مجامع و تشکل‌های وابسته در مبارزه با ویروس منحوس کرونا پرداخت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر اظهار داشت: مسجد به عنوان محور فعالیت‌های دینی وانقلابی یاد کرد و در دوران دفاع مقدس نقش اساسی در پشتیبانی، تربیت و اعزام رزمندگان اسلام به جبهه های حق علیه باطل بود و امروز هم محور سلامت و مواسات است.

حجت الاسلام سروستانی ادامه داد: اقدامات اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر با مشارکت فعال تشکل‌های مرتبط با سازمان در مقابله با ویروس کرونا و ترویج فرهنگ بهداشت عمومی در سه بخش در سطح استان انجام شد.

وی گفت: اقدامات انجام گرفته در موج اول با محوریت ترویج فرهنگ سلامت و همچنین اقداماتی از قبیل مشارکت در تشکیل کارگاه‌های تولید ماسک و دستکش و ضدعفونی کردن معابر، مساجد، مراکز و فضاهای آموزشی و محلات در سطح استان برگزار شدند.

سروستانی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: همگام با سایر نقاط کشور، روحانیون استان بوشهر علاوه بر وظیفه ذاتی خود در انجام امور دینی و شرعی علیرغم تعطیلی مساجد و مراکز دینی در مسئله ویروس کرونا هم به نحو مطلوبی به ایفای نقش پرداختند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر موج دوم اجرای برنامه های سازمان را با محوریت معنویت و انفاق عنوان کرد و تهیه و توزیع بسته‌های بهداشتی و معیشتی بین اقشار آسیب‌پذیر، کمک به فقرا و مستمندان و کمک به افراد بی‌بضاعت و شناسایی فقرای محلات را از اقدامات مهم در راستای مبارزه با ویروس کرونا عنوان کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: موج سوم اقدامات انجام گرفته مجموعه استان در قالب تلاش جهت فرهنگ‌سازی مواسات بین مردم متمرکز شده است.

سروستانی با بیان این که در این ایام گرچه فریضه نماز جماعت تعطیل است و لیکن، ائمه جماعات فعالیت تبلیغی خود را ادامه می‌دهند به نقش مهم روحانیون در مقاطع مختلف تاریخ اسلام اشاره کرد.

وی افزود: روحانیون در طول تاریخ همواره در خط مقدم ایثار و جهاد، لحظه های نیاز و حوادث غیر مترقبه حاضر بودند، از همین رو در مسئله بیماری کرونا هم به حول و قوه الهی با احساس تکلیف، روحیه جهادی و بدون هیچ چشمداشتی و با ارائه خدمات خالصانه به ایفای نقش پرداخته اند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: