کد خبر: ۲۳۸۴۴۵
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۲ - ۰۸ فروردين ۱۳۹۹
دانشکده علوم پزشکی آبادان با ابراز تأسف از تکذیب خبر دستاورد پزشکان آبادانی، اعلام کرد: روش جدید درمان کرونا با موفقیت همراه بوده است.
روش جدید درمان کرونا در آبادان موفقیت‌آمیز بوده است

به گزارش جنوب نیوز، معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده علوم پزشکی آبادان روز گذشته در مصاحبه‌ای از تایید اثر بخشی روش جدید درمان کرونا خبر داد و گفت: روش ابتکاری متخصصان بیمارستان طالقانی آبادان روی  ۳۰ بیمار کرونایی، میزان مرگ و میر بیماران حاد را به صفر رساند.

در پی اعلام این خبر ، مسوولان دانشگاه جندی شاپور اهواز اقدام به تکذیب خبر فوق کردند.

حسین کایدخورده روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار کرد: به دنبال انتشار خبرتأثیر موفقیت آمیز یک داروی ضدویروس در درمان بیماری COVID-19  توسط محققین دانشکده علوم پزشکی آبادان با کمال تعجب شاهد خبر تکذیب آن توسط یکی از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بودیم.

وی گفت:  نخست اینکه این تجربه موفق حاصل یک کارآزمایی بالینی مبتنی بر روش های کاملاً علمی و با رعایت اصول اخلاقی زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اخذ مجوزهای لازم بوده و نتایج به دست آمده کاملاً علمی و موثق است.

کایدخورده افزود: دوم اینکه مورد فوت ذکر شده در آن خبر مربوط به گذشته و قبل از این تجربه بوده و البته واضح و مبرهن است که حتی بهترین روش های درمانی در افراد بسیار ناتوان و موارد خیلی شدید ممکن است با مرگ همراه باشد و اصولا در هیچ کجای دنیا نیز هیچ درمانی صد درصد موثر نیست.

مدیر روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان، با بیان اینکه در این تجربه موفق، مواردی همچون؛ سرعت روند بهبودی بیمار، اصلاح اختلالات آزمایشگاهی، مدت زمان اقامت در بیمارستان و مرگ و میر بررسی شده ، گفت: در همه موارد نتایج مثبت و با موفقیت همراه بوده است.

وی افزود: جای بسی تأسف است کسی که هیچگونه اطلاعی از جزئیات این تحقیق ندارد و اساسأ در حوزه مدیریت و اختیارات وی نمی باشد اقدام به تکذیب چنین خبری می‌کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: