کد خبر: ۲۳۸۳۳۸
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۱ - ۲۹ اسفند ۱۳۹۸
محققان انگلیسی قصد دارند از دوشنبه هفته آینده یک داروی استنشاقی را برای مبتلایان ویروس کرونا که حال وخیمی دارند، آزمایش می کنند. این دارو به مبتلایان به آسم کمک کرده است.
به گزارش جنوب نیوز به نقل از اسکای نیوز، پزشکان تصمیم دارند یک داروی جدید را برای بیماران کووید ۱۹ که شرایط وخیمی دارند، آزمایش کنند. آزمایش این دارو از دوشنبه هفته آینده آغاز می شود.

کد این داروی جدید آزمایشیSNG001 است و طی نخستین مرحله آزمایش برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان ساوث هامپتون جنرال واقع در انگلیس تجویز می شود.

در ادامه آزمایش ها حدود ۱۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا با شرایط وخیم در ۱۰ بیمارستان این دارو را دریافت می کنند.

این داروی استنشاقی تا کنون نرخ بهبود آسم و بیماری مزمن انسداد ریوی(COPD) در افرادی که دچار عفونت ریه ( مانند آنفلونزا) شده اند را ارتقا داده است.

پزشکان امیدوارند این بیماری روند انتشار بیماری ویروس کرونا در بدن را متوقف کند.

تام ویلکینسون استاد دانشگاه ساوث هامپتون می گوید: ما امیدواریم این دارو نرخ بهبود از عفونت را در بیماران ارتقا دهد. به این ترتیب داروی مورد نظر قسمت هایی از ریه بیمار که عفونی نشده را محافظت می کند و در نتیجه تعداد بیمارانی که نیازمند اینتوبه هستند نیز کاهش می یابد.

این دارو یک فرمول استنشاقی از اینترفرون-بتا است. اینترفرون -بتا یک پروتئین طبیعی است که واکنش های ضد ویروسی بدن انسان را رهبری می کند.

محققان معتقدند این پروتئین اجازه نمی دهد ویروس کرونا سلول های ریه بیشتری را مبتلا کند و نسخه های بیشتری از خود بسازد.

به گفته ویلکینسون این دارو در صورت موفقیت آمیز بودن از شلوغی واحدهای مراقبت ویژه بیمارستان ها می کاهد.

منبع: مهر
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: