کد خبر: ۲۳۸۳۱۳
تاریخ انتشار: ۲۱:۲۲ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۸
ضعف در پایش ورودی های شیراز
اصناف شیراز کمابیش در حال بازگشایی هستند و به نظر می رسد که برخی از کسبه خطرات باز شدن مغازه ها را جدی نگرفته اند و نظارت ها هم کمرنگ شده است.

اصناف شیراز در حال بازگشایی هستند/ نظارت ها جدی تر شود
جنوب نیوز: عادی سازی شیوع ویروس کرونا از جمله رویدادهای اخیر است که موجب افزایش شمار مبتلایان به این بیماری شده و از سوی دیگر ادامه فعالیت برخی از صنوف نیز باعث خواهد شد زمینه افزایش ابتلاء فراهم شود.

در شیراز در ابتدا عنوان شد تنها برخی از صنوف می‌توانند نسبت به فعالیت در ایام پیش از نوروز اقدام کنند که دارای شرایطی از جمله ضروری بودن کالا یا خدمات ارائه شده باشند اما پس از گذشت چند روز شاهد هستیم که بخش اعظمی از واحدهای صنفی نسبت به بازگشایی دوباره اقدام کردند و بر این اساس برخی که به صورت رسمی و با توجه به ابلاغیه‌ای که از سوی اتحادیه مربوطه ارائه شد برخی دیگر هم به صورت غیر رسمی فعالیت خود را دوباره از سر گرفتند.

رئیس اتحادیه پوشاک شیراز  گفت: واحدهای عرضه کننده پوشاک نیز که پیشتر فعالیت نمی‌کردند فعالیت می‌کنند.

خدابخش رضایی با اشاره به اینکه این اتحادیه محدودیت زمانی برای واحدهای عرضه کننده پوشاک مشخص نکرده است در پاسخ به سوالی مبنی بر فعال بودن تمامی واحدهای خیابان زند شیراز اظهار کرد: بیش از ۵ هزار واحد عرضه کننده پوشاک در عضویت این اتحادیه هستند و تنها ۵٠ واحد از این واحدها در خیابان زند مستقر هستند.

این درحالی است که شاهد هستیم خیابان زند یکی از اصلی ترین مراکز عرضه پوشاک از گذشته است.

سنجش مسافران به شیراز از مبادی ورودی شهر

از سویی دیگر مسیرهای مواصلاتی که منتهی به شیراز نیز می‌شود و قرار بود افراد در آنها پایش شوند نیز مشاهدات نشان می‌دهد که این اقدام نیز به خوبی و با جدیت دنبال نمی‌شود.

مشاهدات از ورودی جنوب غربی شیراز نیز مبین این موضوع است که در روزهای گذشته افرادی برای سنجش دمای بدن مسافران حضور داشتند اما پس از گذشت دو روز از اجرای این طرح این افراد نیز دیگر در این ورودی حضور نداشتند.

البته بنا به گفته فرمانده انتظامی استان فارس پایش افراد و مسافران ورودی به شهر شیراز در حال انجام است.

سردار رهام بخش حبیبی در خصوص پایش ورودی شهر شیراز گفت: پایش مسافران ورودی به شهر شیراز همچنان در حال انجام است و اگر فرد یا افرادی مشکوک به کرونا باشند از سایر افراد جدا شده و در قرنطینه به مدت ١۴ روز نگهداری خواهند شد.

وی در خصوص هزینه نگهداری هم گفت: فرماندهی انتظامی فارس هزینه نگهداری از افراد در قرنطینه را به عهده گرفته است.

این در حالی است که پیشتر رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در توصیه به افراد تاکید کرده بود از سفر به شیراز پرهیز کنید و اگر فردی مشکوک به کرونا به استان سفر کند با هزینه شخصی قرنطینه خواهد شد.

فعالیت مستمر پایانه‌های مسافربری!

موضوع کنترل مبادی موردی شهر شیراز از جمله مطالبات مردمی است که از مسئولین استانی وجود دارد و براساس طرح پایش مسافران انتظار می‌رفت که مسافران ورودی به شهر شیراز نیز تحت کنترل قرار گیرند.

با حضور در یکی از مبادی ورودی شمال شهر شیراز مشاهده کردیم که پایش مسافرانی که از سایر استان‌ها به همراه خودروی شخصی مبادرت به ورود به شهر شیراز می‌کنند کمابیش در حال انجام بود اما خبری از کنترل اتوبوس‌های بین شهری نیست.

اما به راستی با توجه به شیوع بیماری کرونا در جامعه نباید فعالیت اتوبوس‌های بین شهری تعطیل می‌شد؟ این سوالی است که پس از تعطیلی ترمینال کاراندیش شیراز توسط شهرداری ایجاد شد.

با این حال مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس پیشتر گفته بود: ٨٠ درصد از مسافرانی که قصد داشتند تا از طریق حمل و نقل جاده‌ای اقدام به مسافرت کنند کاهش داشته‌اند و تعداد سفرها نیز ۷۰ درصد کاهش داشته است.

علیرضا سیاهپور، در مورد توقف کامل فعالیت ناوگان حمل و نقل جاده‌ای با توجه به شرایط حاکم، اظهارکرد: در خصوص توقف کامل ارائه خدمات حمل و نقل جاده‌ای ستاد ملی باید در این خصوص تصمیم گیری لازم را داشته باشد اما به نظر می‌رسد با توجه به کاهش فعالیت یا توقف حمل و نقل هوایی و قطار، فعالیت ناوگان اتوبوسی به میزان محدود لازم است.

مشاهدات خبرنگار مهر در ساعات مختلف شبانه روز نیز مبین این موضوع است که فعالیت پایانه‌ها همچنان در جریان بوده و هنوز هم مسافربران شخصی که به دنبال مسافران ورودی به پایانه‌ها هستند نه تنها تعدادشان کاهش نیافته بلکه فعالیت آنان به قوت خود باقی است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: