کد خبر: ۲۳۸۲۷۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۱ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۸

جنوب نیوز: غلامرضا انصاری، از فعالان اصلاح‌طلب در بخشی از یادداشت خود در سرمقاله شماره یکشنبه گذشته روزنامه آرمان ملی پیرامون عملکرد دولت در مبارزه با ویروس کرونا نوشته است:

"مواجهه دولت با بحران کرونا و کلا ارزیابی کار دولت دو بعد دارد؛ نخست اقداماتی که در اختیار دولت نیست. امروز متصدی 80 درصد اتفاقاتی که در کشور می‌افتد دولت نیست. یا به تعبیری می‌توان گفت که دولت اختیار عمل را در ارتباط با خیلی از مسائل ندارد. دوم بحث عملکرد خود دولت در حجم اختیارات 20 درصدی است که به‌نظر می‌رسد دولت دوم آقای روحانی کند و کم‌کار بوده و جسارت و شجاعت استفاده از همان حداقل اختیارات را نیز نداشته است. در صورتی که دولت می‌توانست با شجاعت، جسارت و به‌کارگیری کارگزارانی که اعتقاد و التزام به شعارهای داده شده رئیس جمهور داشتند، شرایطی را فراهم آورد که وضعیتی بهتر از این داشته باشیم. شاید بتوان گفت خیلی از کارگزاران و متصدیان اموری که در ساختار دولت هستند اعتقادی به شعارها و کلیت دولت ندارند یا از جای دیگری دستور می‌گیرند."[5]

*اظهارات انصاری در حالی است که دولت، اختیاردار بیش از 95 درصد از بودجه و اجرائیات کشور است.

سهم نهادهای انتصابی نیز از بودجه و اجرائیات کشور در مقابل آنچه که دولت در اختیار دارد، مصداق "تقریبا هیچ" است.

پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان چندی قبل در این باره تأکید کرده بود:

"ما جای دولت را نمی‌گیریم، در این باره غلو شده است. همه بنیاد را روی ترازو بگذاریم نسبت به دولت یک درصد هم نیست."[6]

دلیل جالب دیگر در غلط بودگی آنچه که انصاری ادعا کرده؛ تلاش و تقلّای اصلاح‌طلبان در انتخابات‌های ریاست‌جمهوری برای تصاحب قدرت است.

تلاش و تقلّایی که در سال 88 تا پای اضمحلال جمعی اصلاح‌طلبان و فتنه‌گری علیه نظام اسلامی نیز پیش رفت.

آیا اینهمه تلاش و خود را به آب و آتش زدن فقط برای تصاحب یک قدرت 20 درصدی است؟

مسئله دیگر اینست که چرا اصلاح‌طلبان در شب انتخابات ریاست‌جمهوری چنین حرف‌هایی را مطرح نمی‌کنند؟

و چرا در روزهای نخست بر تخت نشستن رئیس‌جمهور روحانی از این می‌گفتند که باید دست روحانی و ظریف را بوسید، ما «فدائیان روحانی» هستیم و روحانی از ما اصلاح‌طلبان هم بهتر است...

تمام این مقولات نشان می‌دهد که پای یک شیطنت سیاسی در میان است تا مسئولیت وضع موجود را از گردن آقای روحانی و اصلاح‌طلبان ساقط کند و با «مقصّرتراشی»، بیگناهان را عامل مشکلات کشور جلوه دهد.

بحث "دستور گرفتن کسانی در شاکله دولت از جای دیگر" هم اصطلاحاً از آن حرف‌هاست و بی‌معنی‌تر هم می‌شود هنگامی که همه می‌دانیم دولتی که برای پیشبرد اهداف خود در برجام حتی از خطوط قرمز نظام هم عبور کرده است؛ قدرت و جسارت لازم برای برخورد با عوامل نامطلوب خود را دارد.

مسئله مهم دیگر اینست که اصلاح‌طلبان اصرار دارند کارنامه مطلوب نظام اسلامی در امر مبارزه با ویروس کرونا را ملکوک کنند و این در حالی است که به گواه ارقام، دانسته‌های مدیریتی و گواهی نهادهای بین‌المللی؛ ایران اسلامی یکی از موفق‌ترین کشورها در این زمینه بوده و دولت محترم نیز با وجود برخی انتقادات اما در این زمینه عملکردی نسبتا مطلوب داشته است.

علت اصرار اصلاح‌طلبان برای سیاه جلوه دادن اوضاع نیز بازگشتی دارد به تحلیل‌های مربوط به «فتنه اقتصادی» و تقلای ستاد جریان چپ برای عصبانی کردن مردم از زمین و زمان.

مفهومی در چارچوب مدل‌های "جنگ روانی" که اگر مد نظر نهادهای ذیربط در امر مقابله با کرونا ویروس نباشد؛ حتما آسیب‌های هنگفتنی را شامل حال مردم و نظام اسلامی خواهد کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: