کد خبر: ۲۳۸۲۲۷
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۰ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۸
رئیس پلیس فتا بوشهر در خصوص ارتباط مستقیم استفاده نکردن از دستگاه پین ‌پد (Pin Pad) و احتمال لو رفتن رمزهای حساب شخصی مالباختگان سایبری به شهروندان هشدار داد.
هشدار پلیس فتا درباره لزوم استفاده مشتریان از Pin Pad به گزارش «جنوب نیوز»؛ سرهنگ مهدی قاسمی در تشریح این خبر گفت: درصد بالایی از جرایم سایبری که در پلیس فتا سراسر کشور و با مراجعه و اعلام شکایت مراجعین، منتهی به تشکیل پرونده و پیگیری تخصصی شده است در حوزه اقتصادی و مالی یا بانکداری الکترونیک شکل گرفته است. 

این مقام انتظامی بیان کرد: امروزه شاهد هستیم که تعداد زیادی از مردم، در هنگام استفاده از پوزهای فروشگاهی، کارت خود را در اختیار متصدی فروشگاه قرار داده و حتی رمز کارت حساب خود را نیز به وی اعلام تا عملیات پرداخت وجه کالاهای خریداری شده را انجام دهند. 

وی ادامه داد: این از جمله مواردی است که به صورت یک عرف اشتباه، رایج شده و بعضاً وقوع جرایم را تسهیل می نماید. در صورتی که رمز حساب یک موضوع شخصی است و صاحبین حساب‌ها حق دارند تا در زمان انجام هرگونه عملیات بانکی، شخصاً رمزهای حساب را وارد نمایند. 

رئیس پلیس فتا استان بوشهر به صاحبان کارت حسابهای بانکی توصیه کرد: کل عملیات پرداخت را تا زمان وارد کردن رمز و خاتمه موفقیت آمیز تراکنش، شخصاً انجام دهند. 

قاسمی به صاحبان و متصدیان فروشگاهی نیز توصیه کرد تا با مراجعه به شرکت‌های معتبر زیرمجموعه بانک‌هایی که پوز خود را از آنها دریافت کرده‌اند، درخواست واگذاری پین پد نموده و اگر پوز آنها فاقد این قابلیت است، پوز خود را نیز تعویض کنند. 

رئیس پلیس فتا بوشهر بیان کرد: مشتریان نیز استفاده از دستگاه پین پد جهت وارد کردن رمز کارت حساب خود را از متصدیان فروشگاهی مطالبه نمایند تا به صورت کامل این مهم محقق گردد و در صورت اسکیمینگ و کپی‌کردن کارت حساب آنها، امکان لو رفتن رمز حساب از بین رفته و از ضرر و زیان احتمالی جلوگیری شود. 

این مقام مسئول در خاتمه سخنانش اظهار کرد: نکته مهم این است که زمانی اینگونه موارد تبدیل به یک فرهنگ عمومی می‌شود که هم استانی های گرانقدر نیز به صورت فعالانه با پلیس همراهی و مشارکت داشته باشند. 

سرهنگ قاسمی خاطرنشان کرد: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir به عنوان بهترین مرجع آگاهی بخشی مردم در خصوص سواد رسانه‌ای و آموزش‌های بانکداری الکترونیک می‌باشد و آماده دریافت گزارشات مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت نمایند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: