کد خبر: ۲۳۸۱۴۶
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۰ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۸
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی هفت نفر به مبتلایان ویروس کرونا در بوشهر افزوده شد.
7 نفر به مبتلایان کرونا در بوشهر افزوده شد/ افزایش قربانیان استان به دو نفر

به گزارش جنوب نیوز، سعید کشمیری ظهر امروز در جمه خبرنگاران اظهار داشت: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر تا روز ۲۰ اسفند ۱۸ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: هفت نفر بیمار که جواب آزمایش آن‌ها مثبت اعلام‌شده است، سه نفر آن‌ها از یک خانواده عشایر از بخش ارم شهرستان دشتستان بوده‌اند که بعد از برگشت فرزندشان از تهران به این بیماری مبتلا شده‌اند.

وی تصریح کرد: یک بیمار نیز که اهل بوشهر و ساکن استان‌های آلوده است اما برای دوره نقاهت عمل قلب باز به هندیجان آمده بود و با علائم بیماری به بیمارستان دیلم مراجعه می‌کند که با وخیم شدن وضعیت وی به بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر منتقل شد که هم‌اکنون وضعیت وی بهتر است.

کشمیری بیان کرد: روز شنبه همین هفته نیز یک مورد فوتی داشته‌ایم که امروز جواب آزمایش‌های وی مثبت اعلام شد که جمع فوتی‌های استان بوشهر ناشی از ویروس کرونا به دو نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: این بیمار آقا ۶۵ ساله که روز شنبه فوت شد ساکن بوشهر بوده است که پس از مراجعه به بیمارستان با اصرار و رضایت شخصی خود بیمارستان را ترک کرده بود و مجدداً با حالت وخیم به بیمارستان مراجعه و فوت کرد.

وی تصریح کرد: آقا ۷۵ ساله ساکن استان‌های شمالی شاغل در عسلویه از بیمارستان عسلویه به بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر ارجاع داده‌ شده بود نیز آزمایش کرونای وی نیز مثبت اعلام شد و در حال حاضر در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر تحت مراقبت و بستری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: یک بیمار خانم ۵۸ ساله در گناوه نیز جواب آزمایش کرونای وی مثبت اعلام شد که این بیمار بعد از طی دوره درمان از بیمارستان ترخیص و تحت قرنطینه خانگی قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: برای بیمارانی که قرنطینه خانگی می‌شوند به خانواده‌های آنان قبل از ترخیص آموزش‌های لازم ارائه می‌شود.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر افزود: بیمارانی که از بیمارستان مرخص می‌شوند علاوه بر آموزش‌های لازم به خانواده، همکاران ما به صورت روزانه به منزل وی مراجعه می‌کنند و علائم و وضعیت وی نیز رصد می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر اینکه مردم باید بیماری را جدی بگیرند، بیان کرد: ما می‌توانیم با رعایت نکات بهداشتی و توصیه‌ها، زنجیره انتقال ویروس را در استان بشکنیم.

دکتر کشمیری گفت: باید هرکسی وارد خانه می‌شود اول دست‌هایش را بشوید، مغازه‌داران از مشتریان بخواهند دست‌های خود را ضدعفونی کنند و کارمندان از ارباب‌رجوعان درخواست کنند اول دست‌ها را ضدعفونی کنند بعد برای انجام کار وارد اتاق کار شوند.

به نوشته فارس، دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: همچنان توصیه اکید ما به مردم در خانه ماندن، عدم تردد، عدم سفر، شستن دست‌ها ۲۰ بار در روز به مدت ۲۰ ثانیه است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: