کد خبر: ۲۳۷۹۲۳
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۵ - ۰۷ اسفند ۱۳۹۸
مسئولان استان بوشهر می گویند:
به‌گفته گراوند همچنین مقرر شد بسته‌های پستی ورودی به استان نیز ضدعفونی شوند و عرضه قلیان در تمامی مراکز عمومی به‌سرعت و بدون هیچ ملاحظه‌ای ممنوع و قلیان‌ها جمع‌آوری می‌شود.

به گزارش جنوب نیوز؛ استاندار بوشهر گفت: تمامی مراکز عرضه‌ قلیان در استان بوشهر به‌دلیل تأثیر در شیوع کرونا به‌سرعت و بدون هیچ ملاحظه‌ای جمع‌آوری می‌شود.

عبدالکریم گراوند در نشست شورای پدافند غیرعامل استان بوشهر با اشاره به دغدغه مردم استان بوشهر برای ورود مسافران دیگر استان‌ها به استان بوشهر و احتمال مبتلا بودن آن‌ها به کرونا هم گفت: مصوب شد تا با هماهنگی و همکاری دانشگاه علوم پزشکی، هلال احمر، نیروهای نظامی و انتظامی در تمامی ورودی‌های زمینی و هوایی و دریایی استان از شمال، جنوب، شرق و غرب تست تب‌سنجی انجام شود و امیدواریم با این هماهنگی‌ها از این بیماری پیشگیری شود.

او درباره تعطیلی مدرسه‌ها و دانشگاه‌ها و دیگر مراکز هم گفت که ما پیشنهادهای خود را داده‌ایم و تصمیم‌گیری آن بر عهده ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

استاندار بوشهر از سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی نیز خواست تا با افزایش گشت‌های بازرسی و نظارت بیشتر بر بازار، از گران‌فروشی و یا احتکار پیشگیری و با متخلفان به‌شدت برخورد کنند.

به‌گفته گراوند همچنین مقرر شد بسته‌های پستی ورودی به استان نیز ضدعفونی شوند و عرضه قلیان در تمامی مراکز عمومی به‌سرعت و بدون هیچ ملاحظه‌ای ممنوع و قلیان‌ها جمع‌آوری می‌شود.

دانشگاه علوم پزشکی: موردی از کرونا در بوشهر نداشته‌ایم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: نمونه‌هایی که تا کنون از نظر ابتلا به کرونا بررسی شده‌اند، هیچ کدامشان مثبت نبوده و تا حالا بیمار کرونایی نداشته‌ایم.

سعید کشمیری پس از جلسه ستاد پدافند غیرعامل استان در جمع خبرنگاران بیان کرد: مراجعه کنندگانی با علامت‌های شبه آنفلوانزا داشته‌ایم و نمونه‌هایی از بیماران گرفته‌ایم و تا کنون جواب آزمایش‌هایی که به دستمان رسیده، هیچ کدام مثبت نبوده است.

او افزود: بالاخره ممکن است استان ما هم درگیر کرونا شود، زیرا استان‌های همسایه ما یعنی خوزستان، فارس وهرمزگان درگیرشده‌اند و در استان ما هم بروز خواهد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مدیریت پیشگیرانه را تنها راهکار مقابله با کرونا دانست و ادامه داد: شستشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون و دست نزدن به دهان و چشم بهترین راه برای در امان ماندن از این بیماری است، زیرا ویروس از طریق تماس دست‌های آلوده به صورت منتقل می‌شود.

کشمیری گفت: باید سطوح در ادارات، کارخانه‌ها، مدارس وهرجا که افراد حضور دارند به طور مرتب ضد عفونی شود، وسایلی که ممکن است دست آلوده‌ای به آن خورده باشد مانند قندان از این محیط‌ها جمع شود.

او تاکید کرد: اگر همه مردم نکات بهداشتی را رعایت کنند میزان انتقال ویروس خیلی کاهش می‌یابد.

کشمیری همچنین با اشاره به اینکه همه بیمارستان‌ها باید بیماران شبه آنفلوانزا را پذیرش کنند، گفت: هیچ بیمارستانی حق ندارد بگوید برای پذیرش این گونه بیماران تعیین نشده و از پذیرش خودداری کند. با متخلفان در این زمینه برخورد می‌شود.

او افزود: حتی اگرمورد مثبتی از کرونا داشته باشیم باز هم همه بیمارستان‌ها موظفند چنین بیمارانی را پذیرش کنند و طبق پروتکل یکسانی که ابلاغ شده بیماران را معاینه کنند و اگر آزمایش بیماری مثبت شد او را به بیمارستان شهدای خلیج فارس انتقال دهند تا در بخش عفونی زیرنظر متخصصان بستری شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر یکی از راه‌های انتقال ویروس کرونا را استفاده از قلیان عنوان کرد و گفت: جمع آوری قلیان از مراکز عرضه کننده آن در دستور کار است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: