کد خبر: ۲۳۷۹۰۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۵ - ۰۷ اسفند ۱۳۹۸
محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتور در چند سال گذشته یکی از خبرسازترین چهره‌های فوتبال ایران بوده. او که تیمش امسال هزینه‌های بسیاری کرده، در حال حاضر با یک بازی بیشتر در رده دوم جدول حضور دارد. با این همه به‌نظر می‌رسد مالک تراکتور اصلاً از شرایطی که فوتبال ایران دارد راضی نیست.

به گزارش «جنوب نیوز» به نقل از فرارو؛ او روز گذشته مصاحبه‌ای جنجالی با سایت ورزش ۳ انجام داد و حرف‌های جالب و بعضاً عجیبی را بر زبان آورد.

زنوزی که از محرومیت ۳ جلسه‌ای مسعود شجاعی ناراحت به‌نظر می‌رسید، صحبت‌هایش را اینگونه شروع کرد: «همه تصمیم‌های این فوتبال بوی گند می‌دهد. این‌ها هم با تراکتور مشکل دارند و مسعود هم، چون به دردانه‌های پایتخت نرفته و به تراکتور آمده، او را اذیت می‌کنند. من یک‌بار هم گفتم در تیم ملی مگر مسعود مقصر بود؟ مقصر اول ویلموتس بود و به مسعود چه ربطی دارد که او را تخریب می‌کردند. این‌ها دارند عقده خود را خالی می‌کنند، چون مسعود به آن دو تیم نرفت. آقا مسعود خوشش نمی‌آید آنجا برود، چرا اذیتش می‌کنید؟»

بعد هم اشاره‌ای کرد به ماجرای محرومیت داور بازی پرسپولیس - تراکتور: «آقای اکبریان را سه جلسه محروم کردند، اما وقتی محرومیتش تمام شد، داور بازی استقلال - گل‌گهر شده و برای آن یکی تیم پرطرفدار سوت می‌زند. این تصمیم کمیته داوران عجیب نیست؟ ما در این فوتبال زحمت می‌کشیم، آن‌ها تیم دولتی هستند، اما ما از جیب‌مان هزینه می‌کنیم. آن‌ها مالیات نمی‌دهند ما مالیات هم می‌دهیم. آن‌ها از مردم پول می‌گیرند، اما ما از جیب‌مان هزینه می‌کنیم. چقدر ناعدالتی؟»

بعد هم اشاره‌ای کرده به ماجرای پس گرفتن دعوت شبکه یک از او برای حضور در برنامه زنده فرمول یک: «من را به برنامه علی ضیا دعوت کردند. یک هفته مانده به بازی با پرسپولیس برنامه من را کنسل کردند، اما دو روز مانده به بازی، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس را به برنامه بردند. این چه معنی می‌دهد؟ همان برنامه‌ای که آقای انصاری‌فرد تلفنی قرارداد استوکس را نهایی کردند. این خنده‌دار است. در کل به‌نظر من رسانه‌ها هم یا از ترس یا علاقه به تیم‌های تهرانی، حق تیم‌های شهرستانی را پایمال می‌کنند. در رسانه ملی هم همینطور است، به‌جای رسانه ملی، رسانه مجری داریم. آدم‌هایی که بعضی می‌گویند تیم ما امروز بازی دارد و این گرایش باعث تضییع حقوق تیم‌هایی مثل تراکتور و بقیه شهرستانی‌ها می‌شود.»

زنوزی البته حرف‌های جالبی هم درباره آنتونی استوکس زده؛ مهاجمی که خیلی زود حاشیه‌هایش برای پرسپولیس شروع شد و قبلاً هم سابقه چنین کار‌هایی در تراکتور را داشت: «اگر استوکس خوب بود من او را نگه می‌داشتم! با ما ۴ سال قرارداد داشت و اصلاً به آقایان نمی‌رسید، اما برای یک نیم‌فصل ۴۵۰ هزار دلار به او داده‌اند تا برود در دبی عشقش را کند. آن‌ها یک امتیاز بازی با استقلال را با استوکس گرفتند و برای این ۴۵۰ هزار دلار پرداختند!»

مالک تراکتور البته یک حاشیه جالب هم از مهاجم ایرلندی را رسانه‌ای کرده: «استوکس ساعت اشکان را برداشته بود و به او پس نمی‌داد. ما ساعت را در دوبلین پیدا کردیم و به زحمت و مشقت گرفتیم.»

حرف‌های زنوزی نشان می‌دهد که شاید پرسپولیس به‌زودی وارد یک پرونده قضایی جدید هم بشود: «ما از باشگاه ترکیه‌ای شکایت کردیم و آن‌ها فهمیدند این را در دادگاه فیفا خواهند باخت، اما بعد استوکس به پرسپولیس آمد و به‌نظر من خسارتی که ما از باشگاه ترکیه‌ای می‌خواهیم را این‌ها می‌خواهند از پرسپولیس بگیرند، چون ادعای‌شان این است که این بازیکن با ما قرارداد داشته. من به آقایان گفتم استوکس را نخرید و این به گردن شما می‌افتد، اما فکر کردند که من دوست ندارم استوکس به پرسپولیس برود.»

در همین لحظه است که خبرنگار سایت ورزش ۳ از او درباره این می‌پرسد که چرا به تیم رقیب می‌گوید پیروزی؟ و مالک تراکتور این جواب را می‌دهد: «پرسپولیس نام کجایی است؟ یونانی است. یعنی پرسپولیس یونان؟ ما مگر ایرانی نیستیم، چرا باید تیم‌مان اسم یونانی داشته باشد؟ ما نباید از اسم پرسپولیس استفاده کنیم، چون یونانی است، فرهنگستان باید این را اصلاح کند، چون طرفدار هم زیاد دارد و همه باید تابع قانون باشیم. از نظر قانونی تیم ما نباید اسم اروپایی داشته باشد. اگر بگویند اسم تیم تخت جمشید است همه قبول می‌کنیم.»

جالب اینجاست که وقتی زنوزی با این سؤال مواجه می‌شود که اسم تراکتور هم خارجی است، جوابی دیگر می‌دهد: «تراکتور فارسی و ترکی و لاتین ندارد و اسم است.»

زنوزی البته درباره بازی پرحرف‌و‌حدیث پرسپولیس و سپاهان هم صحبت کرده: «بوی گند فوتبال ما را برداشته و نمونه‌اش بازی سپاهان - پرسپولیس است که عدم برگزاری‌اش به دیگر تیم‌ها لطمه می‌زند و تنها معطوف به این دو باشگاه نیست. اینکه کمیته انضباطی تصمیمی بگیرد قطعاً یک تیم از این ماجرا سود می‌برد و بقیه تیم‌ها ضرر می‌کنند. این بالاتر از مهندسی و یک ناعدالتی بزرگ است.» در واقع او معتقد است هر تصمیمی کمیته انضباطی بگیرد، به ضرر بقیه تیم‌هاست!

مالک تراکتور صحبت‌هایی هم درباره کی‌روش و ماجرای رفتن او کرده: «این آقایان که وابسته یک تیم خاص هستند باعث شدند کی‌روش برود. این همه برای یک مربی درجه سوم و چهارم هزینه کردند و باعث شدند مردم سرخورده شوند و بروند دو بازی را ببازند و مردم ناراحت شوند. اگر کی‌روش می‌ماند مردم این استرس را داشتند که تیم ملی به جام‌جهانی می‌رود یا نمی‌رود؟ این آقایان با طرفداری از یک تیم خاص باعث شدند کی‌روش برود، چون آن تیم خاص نمی‌خواست کی‌روش بماند. کی‌روش را انداختند بیرون، چون حرف حق می‌زد. او شخصاً به من گفت: تا این دو تیم دردانه هستند و اینگونه مدیریت می‌شوند، فوتبال ایران پیشرفت نمی‌کند. این‌ها به‌خاطر اینکه کی‌روش حرف حق می‌زد، او را در فشار گذاشتند. بعضی مجری‌ها باید جواب پس بدهند. الآان آن مجری‌ها کجا هستند که می‌گفتند کی‌روش به شخصیت ما توهین کرده؟ به مردم ما توهین کرده؟ کی‌روش به مردم ما توهین نکرد، فوتبال ما را در آسیا شماره یک کرد و به بالاتر از آسیا نشان داد، اما ما به‌خاطر یکسری مسائل همه‌چیز را برعکس نشان دادیم. آن مجری‌ها کجا هستند؟ آن مسئولان که علیه کی‌روش صحبت می‌کردند کجا هستند؟»

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: