کد خبر: ۲۳۷۸۳۶
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۳ - ۰۵ اسفند ۱۳۹۸
در شیراز
شیرازی ها مقابل داروخانه ها صف کشیده اند اما داروخانه ها نه ماسک می دهند ونه محلول ضد عفونی، حالا تعزیرات بدون اعلام آمار برخورد با متخلفان، می گوید طرح ضربت را آغاز کرده است.
به گزارش جنوب نیوز؛ ویروس جدید کرونا در دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع یافت و بسیاری از کشورهای جهان را درگیر مبارزه با انتشار این ویروس کرد. علائم بیماری شامل تب، تنگی نفس، گلودرد، آبریزش بینی و گاهی مشکلات تنفسی است که شباهت زیادی با علائم آنفلوآنزا دارد.

با گذشت بیش از دوماه از گسترش این ویروس در سطح جهان و تلاش کشورهای مختلف در مهار این ویروس، خبر ابتلاء چند نفر در شهرقم، موجی از نگرانی‌ها را ایجاد کرد به طوری که تمام کشور و مردم را دچار نگرانی و موج عظیمی از مردم را برای خرید ماسک، ژل بهداشتی و مواد ضد عفونی کننده راهی داروخانه‌ها کرد.

در استان فارس، صبح بعد از انتشار خبر ابتلای چندین نفر به این ویروس، تمام داروخانه‌ها خالی از ماسک و مواد ضدعفونی کننده شد به طوری که برخی از داروخانه‌ها، ماسک را جیره بندی و بسیاری از داروخانه‌ها نیز خالی از وجود هرگونه اقلام بهداشتی شدند.

در این بین، عده‌ای سودجو سعی در استفاده اقتصادی از این جو نگران کننده در بین مردم هستند امری که به نظر می‌رسد برای مقابله با آن باید تمام دستگاه وارد عمل شوند و با ایجاد آرامش در جامعه، مردم را به طور آگاه و هوشمندانه نسبت به پیشگیری از این بیماری آگاه کنند.

در این آشفتگی و بازاری که سود جویان در حال منفعت در آن هستند، سازمان تعزیرات استان فارس باید بتواند این وضع را مدیریت و با اجرای راهکارهای مناسب تنش و اضطراب کم بود مواد ضد عفونی کننده و ماسک را از بین ببرد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان فارس در گفتگو با خبرنگارمهر از فعال شدن گشت‌های بازرسی سیار در استان فارس خبرداد و گفت: با ورود ویروس کرونا به کشور و نگرانی مردم از این قضیه و با توجه به گزارش‌های مبنی بر فعالیت عده‌ای سودجو از وضعیت فعلی جامعه، از دیروز گشت‌های مشترک سیار به اتفاق بازرسین علوم پزشکی و سازمان صنعت و معدن فعال شده است.

علی مبشری گفت: این افراد سود جو اقدام به احتکار، اختفا و گران فروشی ماسک، ژل ضدعفونی کننده و دستکش کرده‌اند.

طرح ضربتی تعزیرات آغاز شده است

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان فارس در خصوص اقدامات تعزیرات استان فارس در مقابله با سودجویان گفت: طرح ضربتی تعزیرات فعال شده و تعزیرات حکومتی هشدار می‌دهد که هیچ گونه تخلفی در این قابل اغماض نیست همچنین سازمان تعزیرات حکومتی، افراد خاطی در این قضیه را به اشد مجازات پیش بینی شده در این رابطه می‌رساند.

مبشری گفت: شهروندان هیچ نگرانی از توزیع ماسک در استان فارس نداشته باشند و به زودی عرضه ماسک در بین شهروندان تسهیل می‌شود همچنین شهروندان می‌توانند هرگونه تخلف در این زمینه را از طریق سامانه ۱۳۵ گزارش دهند.

در عین حال تعزیرات حکومتی استان فارس از ارائه هرگونه آمار از شکایت‌های ثبت شده نسبت به افراد سود جو خودداری کرد.

با وجود توضیحات سازمان تعزیرات استان فارس، ما در استان شاهد کمبود ماسک هستیم و در مواجهه با داروخانه‌ها برای دریافت ماسک، با جواب منفی رو به رو می‌شویم، این در حالیست که معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز از تولید روزانه یکصد هزار ماسک در یکی از کارخانه‌های استان فارس خبر داده بود.

محمد جواد خشنود قبلا ذکر کرده بود: در یکی از کارخانه‌های تولیدی ماسک و ملزومات مرتبط، روزانه یک صد هزار ماسک تولید می‌شود و از روز دوشنبه توزیع خواهد شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: