کد خبر: ۲۳۷۷۲۷
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۱ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۸
پیشکسوت استقلال گفت: رحمتی سالها دروازه بان تیم ملی و استقلال بوده است. این نشان دهنده بی تجربگی حسینی بود. چون با این کار تمرکز خودش و هم تیمی هایش را هم به هم می زند.
جنوب نیوز: تیم های استقلال و الاهلی که هر دو در لیگ دو کشور ایران و عربستان با ۱۸ بازی ۳۳ امتیازی هستند باید در چارچوب هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ به دیدار هم بروند. در این بین مرور تاریخی دیدارهای دو تیم مشخص می کند استقلال در فصل ۲۰۱۰ لیگ قهرمانان در دو بازی رفت و برگشت این تیم را شکست داده است. یکی از ۴ گل آن دو مسابقه را یکی از مهاجمان اسبق تیم استقلال که سابقه زیادی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا دارد با پیراهن آبی همین تیم به الاهلی عربستان زده است.

سیدمحمد مهدی سیدصالحی در گفت و گو با مشرق، درباره وضعیت این روزهای استقلال، حاشیه های به وجود آمده بین دروازه بانان فعلی و فصل قبل این تیم و دیدار با الاهلی عربستان حرف زد.

متن این پرسش و پاسخ در ادامه می آید:

* اوضاع استقلال در این مدت را چطور ارزیابی می کنید؟

- این تیم از وقتی استراماچونی رفت شرایط خوبی نداشت تا اینکه فرهاد آمد و با همان شرایط تاکتیکی کار را ادامه داد. مجیدی توانست دوباره اعتماد بنفس را به تیم برگرداند و در دو دیدار بیرون از خانه پلی آف آسیایی دو نتیجه خوب گرفت. اما در همین بین مسافرت های مکرر با پروازهای پشت سرهم، تیم را خسته کرد و همین خستگی ابتدا دیاباته را از استقلال گرفت و بعد هم قائدی را از همراهی استقلال محروم کرد. همین مصدومیت ها موجب شد تا در دربی هم شاهد باشیم که دست فرهاد روی نیمکت خالی باشد.

* بازی با الشرطه را چطور دیدید؟

- بازی در زمینی افتضاح برگزار شد که باز هم اگر استقلال مهره هایش تکمیل بودند می توانست برنده شود. بازی اول در هر تورنمنتی مهم است ولی یک تیم عراقی در بد روزی به استقلال خورد. عراقی ها شبیه به ما فوتبال بازی می کنند. همه تیم های عربی ایستا و با حوصله بازی می کنند غیر از عراق که خیلی شبیه به ما با سرعت بالایی کار می کند. مصدومیت قائدی باعث شد تبریزی به میدان بیاید ولی این بازیکن به دلیل نیمکت نشینی های طولانی و نزدن گل اعتماد به نفسش را کاملا از دست داده و دیدیم حتی جلوی دروازه هم توپ را بیرون می زند. البته ارسلان مطهری در این مدت کوتاه خوب در تیم جا افتاده و می توان روی او حساب باز کرد.

* بازی با الاهلی را چطور پیش بینی می کنید؟

- اول باید گفت استقلال پس از چندین بازی فشرده توانست پیش از این دیدار، خوب استراحت کند. الاهلی و تیم هایی اینچنینی برای دیدارهای آسیایی بازیکن خارجی می گیرند. بازیکنانی که شاید پول یکی از آنها اندازه کل بودجه استقلال باشد. تیم های عربستانی همیشه روبروی ما دنبال جنجال هستند. حتی خبرنگاران شان هم دنبال سوژه می گردند چون می دانند این بازی غیر از جنبه ورزشی جنبه سیاسی هم دارد. بنابراین باید بیش از هر چیز آرامش تیم را برای این دیدار حفظ کرد. کاری که سپاهان و پرسپولیس هم باید مراقبش باشند.

* در این بین از ماجرای دروازه بانان فعلی و فصل قبل استقلال خبردار شدید؟

- بله! سید مهدی رحمتی رفیقم است. الان دوران این خاله زنک بازی ها گذشته و زمان کارهایی نیست که تیم را به حاشیه می برد. از طرفی سید مهدی خیلی از سید حسین بزرگتر است و اصلا حسینی نباید به خودش اجازه می داد جواب رحمتی را بدهد. رحمتی سالها دروازه بان تیم ملی ایران و استقلال بوده است. این نشان دهنده بی تجربگی حسینی بود. چون با این کار تمرکز خودش و هم تیمی هایش را هم به هم می زند.

* چه کاری از دست فرهاد مجیدی برمی آید؟
- فرهاد که هم تیمی خودم هم در استقلال بوده کارش را خوب بلد است. او باید با حسینی حرف بزند. کسی که ذخیره درست و حسابی هم ندارد نباید با این رفتارها کار دست خودش و تیمش می دهد. باید هر چه سریعتر این موضوع جمع شود.

* درباره گلی که خودتان فصل ۲۰۱۰ با پیراهن استقلال به الاهلی زدید حرف می زنید؟

- بازی رفت و برگشت ۱-۲ بردیم که من گل اول بازی رفت را در استادیوم آزادی زدم. توپ را در راست به فرهاد دادم و خودم به عمق زدم. او هم دوباره همان توپ را برای خودم ارسال کرد و من هم سرضرب آن را شوت کردم به وسط دروازه که توپ گل شد. آن دوره با فرهاد و آرش برهانی روزهای خوبی داشتم ولی شب عید از ناحیه زانو رباط صلیبی پاره کردم و ۶ ماه از میادین دور ماندم.

* حرف باقیمانده؟

- برای استقلال و دیگر نمایندگان خوب کشورمان آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم نتایج خوبی در آسیا بگیرند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: