کد خبر: ۲۳۷۶۱۹
تاریخ انتشار: ۲۳:۲۶ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۸
روز پایانی ثبت نام انتخابات فدراسیون فوتبال یکی از شلوغ‌ترین روزهای این فدراسیون بود که ۹ نفر برای پست ریاست نامزده شده‌اند.
به گزارش جنوب نیوز، مهلت ثبت نام برای انتخابات فدراسیون فوتبال امروز (یکشنبه، ۲۰ بهمن‌ماه) به پایان رسید. ثبت نامی که به روز آخر کشیده شد تا ساختمان شماره ۴ در ۱۲ متری سوم خیابان سئول پر از رفت و آمد باشد. رفت و آمدهایی به طبقه سوم ساختمان فدراسیون فوتبال و دفتر دبیرکل برای نام نویسی در انتخابات تا چهره رقبای ۲۵ اسفندماه ۹۸ مشخص شود.

طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال، آنهایی که برای پست ریاست فدراسیون فوتبال ثبت نام می‌کنند، باید ۱۰ امضا به نشانه تأیید از اعضای مجمع داشته باشند و در کنار فرم ثبت نام، تحویل دهند. همچنین باید اسامی نواب رئیس پیشنهادی (نایب رئیس اول، نایب رئیس دوم و نایب رئیس سوم یا بانوان) نیز هنگام ثبت نام اعلام شود که این کار نیز صورت گرفت. از همین‌رو آنهایی که برای پست ریاست ثبت نام کردند، همزمان نام سه نفر دیگر را برای شرکت در انتخابات ثبت می‌کنند.

اسامی آنهایی که برای پست ریاست ثبت نام کرده‌اند، به شرح زیر است:

۱-حبیب کاشانی
نواب رئیس پیشنهادی: محمود اسلامیان، حیدر بهاروند و عبدالحسینی

۲-محمدحسین قریب
نواب رئیس پیشنهادی: منصور قنبرزاده، حیدر بهاروند و میترا نوری

۳-رضا جلالی
نواب رئیس پیشنهادی: حمیدرضا مهرعلی، علی خطیر و شهره موسوی

۴-مهدی محمدنبی
نواب رئیس پیشنهادی: محمود اسلامیان، حیدر بهاروند و پریا شهریاری

۵-محمدرضا کلایی
نواب رئیس پیشنهادی: حمیدرضا مهرعلی، حیدر بهاروند و پریا شهریاری

۶-هدایت ممبینی
نواب رئیس پیشنهادی: منصور قنبرزاده، حیدر بهاروند و فاطمه علیپور

۷-حیدر بهاروند
نواب رئیس پیشنهادی: محمود اسلامیان، منصور قنبرزاده و پریا شهریاری

۸-عباس صوفی

نواب رئیس پیشنهادی: جواد ششگلانی، حیدر بهاروند و پریا شهریاری

۹-امیرمسعود هراتیان

نواب رئیس پیشنهادی: محمود اسلامیان، حیدر بهاروند و فاطمه علیپور

اسامی نامزدهای ثبت نامی و مدارک آنها توسط کمیته‌ای مرکب از دبیرکل، مسئول امور حقوقی فدراسیون و یک کارشناس به انتخاب هیئت رئیسه فدراسیون در ۵ روز کاری بررسی خواهد شد و به مراجع ذیصلاح معرفی می‌شود. پس از پاسخ نهادهای نظارتی و احراز صلاحیت نامزدها، در دستور جلسه مجمع که به اعضا ارسال خواهد شد، نام نامزدهای ریاست، نواب رئیس پیشنهادی و نامزدهای پست هیئت رئیسه اعلام خواهد شد.

با این حال رقابت ۹ نفره برای ریاست فدراسیون از فردا رسماً آغاز می‌شود که باید دید چند نفر از اعضای ثبت نامی می‌توانند وارد عرصه رقابتی شوند. چراکه نحوه احراز صلاحیت به مسائل مختلفی بستگی دارد که یکی از این موارد موضوع بازنشستگی است که قانون منع به کارگیری بازنشستگان شرایط را برای این دسته سخت کرده است.

انتخابات فدراسیون فوتبال ۲۵ اسفندماه برگزار خواهد شد تا جانشین مهدی تاج مشخص شود. انتخاباتی که نامزدهای ریاست از ۷۵ عضو مجمع (یا اکثریت حاضر در مجمع) باید دو سوم آرا را کسب کنند تا جانشین مهدی تاج شوند.

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: