کد خبر: ۲۳۷۶۰۷
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۵ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۸
هندوهای تامیل در کشورهای جنوب شرق آسیا از روز گذشته به استقبال جشنواره تایپوسام رفتند.
به گزارش جنوب نیوز و به نقل از فرارو، منطقه مرکزی شهر کوالالامپور نیز روز یکشنبه و شب گذشته شاهد حضور هزاران هندو بود که همراه با ارابه نقره ای که از نظر آنها مقدس است حرکت کردند تا به اصطلاح به زندگی خود برکت دهند و خیر را جایگزین شر کنند.

مقصد اصلی معبد بزرگ باتو کیو در 13 کیلومتری این شهر است. گردشگران بسیاری نیز نظاره گر این جشنواره ویژه هستند. جشن اصلی تایپوسام در باتو کیو کوالالامپور برگزار می شود.

براساس روایت هندوها، این جشن زادروز موروگان پسر شیوا و پروتی است. پوسام نیز در واژه تایپوسام نام اختری است که بنا به باور هندوان، در این وقت از سال در اوج فلک قرار می‌گیرد.

باتو کیو نام معبدی در 13 کیلومتری شمال شهر کوالالامپور است که به دلیل نزدیکی به تپه ها و مجموعه غارهای اطرافش و نزدیکی به رودخانه باتو که در پشت این تپه واقع است، به معبد غارهای باتو شهرت دارد و هندوها به مناسبت جشنواره تایپوسام به این سمت حرکت می کنند.

مهمترین بخش این آیین زمانی اتفاق می افتد که شرکت به معبد می رسند و نذورات خود را با قلاب و نیزه به بدن وصل می کنند و با پیمودن 272 پله این معبد خود را به غار می رسانند تا نذورات را تقدیم کنند.

 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: