کد خبر: ۲۳۷۵۸۷
تاریخ انتشار: ۰۶:۱۵ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۸
باهمت سازمان فرهنگی شهرداری بوشهر؛
اجتماع بزرگ کودکان و خانواده شامگاه شنبه به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر و در راستای تحقق شعار «بوشهر، شهر دوستدار کودک» در سالن دوهزارنفری فجر بوشهر برگزار شد.
همایش بزرگ ۲۰۰۰ نفری «خانواده و کودک» در بوشهر برگزار شد

به گزارش جنوب نیوز، در این برنامه که ویژه کودکان ۳ تا ۷ سال برگزار شد، در ابتدا کودکان عضو خانه‌های بازی زیرمجموعه سازمان فرهنگی شهرداری به شعرخوانی و ارائه بازی‌های دسته‌جمعی پرداختند و پس‌ازآن با ورود تمامی کودکان به محوطه سالن ۲۰۰۰ نفری فجر، بازی‌های دسته‌جمعی کودکان و والدین همراه با شعرخوانی در قالب فعالیت‌های پرتحرک و آموزشی انجام شد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر در حاشیه این همایش، ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر گفت: برگزاری بازی‌های پرنشاط و پرتحرک لازمه زندگی ماشینی امروز است.

احمد بارگاهی تأکید کرد: امروزه با توجه به پیشرفت‌های تکنولوژی و کم‌جمعیت شدن خانواده‌ها، کودکان و والدین خصوصاً مادران خانه‌دار بیشتر وقت خود را در فضای مجازی سپری می‌کنند.

وی تصریح کرد: در همین راستا با تلاش مجموعه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر و همکاری سایر ادارات و سازمان‌ها این برنامه برگزار شد تا به‌نوعی والدین را نسبت به‌ضرورت بازی‌های پرجنب‌وجوش برای کودکان آشنا کنیم.

بارگاهی با تأکید بر اینکه این همایش، بزرگ‌ترین اجتماع کودکان و خانواده در سراسر کشور بود، خاطرنشان کرد: همایش «بوشهر، شهر دوستدار کودک» با حضور دوهزارنفری کودکان و والدین بوشهری را می‌توان سرآغازی برای توجه هرچه بیشتر مسئولان، خانواده‌ها و شهروندان نسبت به کودکان آینده‌ساز بوشهری دانست و امیدواریم در این راستا بتوانیم فعالیت‌های بیشتری انجام داده و در گام اول کودکان را با ورزش و بازی‌های پرتحرک آشتی دهیم.

این همایش با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر، آموزش‌وپرورش شهرستان، سازمان بهزیستی بوشهر، کانون مهدهای کودک، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و خانه‌های بازی زیرمجموعه سازمان فرهنگی شهرداری برگزار شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: