کد خبر: ۲۳۷۳۵۷
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۴ - ۰۶ بهمن ۱۳۹۸
از هفته هفدهم لیگ برتر امروز دو بازی برگزار می شود که در حساس ترین بازی امروز پرسپولیس صدرنشین میزبان تراکتور مدعی است.
پرسپولیس با خیال راحت به تراکتور رسید/دربی خوزستان به میزبانی MIS

به گزارش جنوب نیوز، هفته هفدهم لیگ برتر امروز با انجام دو بازی به پایان می رسد. در اولین بازی پرسپولیس در حالی از تراکتور پذیرایی می کند که خیالش از حفظ صدر جدول آسوده است و در دومین بازی، خوزستانی های خوش ساختار در قالب یک دربی در مسجد سلیمان به مصاف هم می روند.

* پرسپولیس - تراکتور
بازی دو تیم در نیم فصل نخست با برتری یک بر صفر تراکتور در تبریز به پایان رسید. دو تیم در حالی در نیم فصل دوم با یکدیگر دیدار می کنند که ماهیت نیمکت آنها به کلی تغییر کرده است. در نیم فصل نخست هر دو تیم از مربیان باتجربه خارجی استفاده می کردند و حالا دو مربی ایرانی و نسبتاً جوان هدایت آنها را بر عهده دارند.

ساکت الهامی بعد از آنکه جانشین دنیزلی نامدار شد، به خوبی از پس هدایت سرخ پوشان تبریزی برآمد و با پیروزی های متوالی توانست تراکتور را بار دیگر به جرگه مدعیان بازگرداند. گل محمدی اما امروز برای اولین بار هدایت سرخ پوشان تهران را بر عهده خواهد داشت و این نخستین آزمون وی روی نیمکت این تیم در این فصل است.

پرسپولیس امروز خیالش از حفظ صدرنشینی در پایانی این هفته راحت است و حتی در صورت شکست، باز هم صدر جدول را از دست نخواهد داد. اما تراکتور در صورت پیروزی می تواند از سپاهان در جدول عبور کرده و بعد از پرسپولیس در رده دوم جدول قرار گیرد.

* نفت مسجد سلیمان - صنعت نفت
فصل نوزدهم یک فصل متفاوت برای خوزستانی ها در لیگ برتر است و هر سه تیم روزهای خوبی را تجربه می کنند. در بین سه تیم خوزستانی صنعت نفت آبادان شرایط بهتری دارد و در حالی امروز با نفت مسجد سلیمان دیدار می کند که با ۳۰ امتیاز در رده چهارم قرار دارد و در صورت پیروزی در بازی امروز، حداقل قرار گرفتنش در رده سوم قطعی شده و حتی می تواند شانس رسیدن به رده دوم جدول را هم داشته باشد.

این از معدود بازیهای نیم فصل دوم است که دو تیم نسبت به نیم فصل نخست مربیان شان را تغییر نداده اند. نفت مسجد سلیمان در کنار سپاهان با یک شکست کم شکست ترین تیم مسابقات است، اما با ۱۱ مساوی رکورددار تعداد مساوی در این فصل می باشد. همچنین آنها با ۸ گل خورده بعد از پرسپولیس بهترین خط دفاعی را دارند که این آمار نشان می دهد صنعت امروز کار ساده ای برای شکست دادن این تیم ندارد.

برنامه بازیهای امروز از هفته هفدهم لیگ برتر؛

* پرسپولیس - تراکتور ساعت ۱۵:۱۵ در ورزشگاه آزادی
* نفت مسجد سلیمان - صنعنت نفت آبادان ساعت ۱۵:۳۰ ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجد سلیمان

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: