کد خبر: ۲۳۷۲۸۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۲ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
مدیر کل دیوان محاسبات استان فارس خبر داد
مدیر کل دیوان محاسبات فارس گفت: ظرفیتهای قانونی خود را برای به ثمر رسیدن پروژه های کلیدی باغ موزه مشاهیر و موزه منطقه ای شیراز به کار می گیریم تا در زمان مقرر به بهره برداری برسند.
بهره گیری از ظرفیت های قانونی برای اتمام ۲پروژه بزرگ فرهنگی شیراز

به گزارش جنوب نیوز، ساسان ممبینی روز سه شنبه در بازدید از پروژه‌های باغ موزه مشاهیر و موزه منطقه‌ای شیراز اظهار داشت: این پروژه یکی از کلیدی ترین و مهم‌ترین و بزرگترین پروژه‌های فرهنگی در سطح استان فارس، منطقه و شاید کشور است و باید همه دستگاه‌های اجرایی و نظارتی از همه ظرفیت‌های فنی، مالی و اعتباری خود استفاده کنند تا این پروژه‌ها تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری برسند.

او ادامه داد: این پروژه‌ها تأثیر بسیاری در گردشگری منطقه و رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال دارد و حداقل انتظار این است که دستگاه‌های متولی از همه توان و امکانات در تحقق این موضوع کمک گیرند.

ممبینی با بیان اینکه دیوان محاسبات نیز آمادگی دارد تا از توان قانونی خود برای راهنمایی، مشورت و استفاده نماید، تصریح کرد: امیدواریم با همکاری همه جانبه و سربلندی برای دستگاه‌های اجرایی استان، این پروژه‌ها در موقع مقرر افتتاح شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس نیز افزود: این پروژه از سال ۱۳۸۷ شروع شده است و منابع اعتباری آن همراه با افت و خیزهای فراوانی روبرو بوده است اما در سال گذشته و بر طبق ماده ۲۷ به بخش خصوصی واگذار شد که از آن زمان روند قابل قبولی را طی می‌کند.

امیری با بیان اینکه پروژه باغ موزه مشاهیر فارس دارای ۲۰ هزار متر مربع پروژه و ۱۵ هزار متر مربع پارکینگ است گفت: طبق پیش بینی‌های صورت گرفته اگر روند تکمیل پروژه‌ها به همین سرعت انجام شود، بخشی از آن سال آینده همزمان با یاد روز حافظ در مهر ماه ۹۹ قابل افتتاح است.

او ادامه داد: با افتتاح این طرح‌ها به فضای مجموعه حافظیه اضافه خواهد شد و با خدماتی که در آن به گردشگران و مسافرین داخلی و خارجی داده می‌شود، رضایت مندی بیشتر را در پی دارد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس با اشاره به اینکه در مجاورت پروژه باغ موزه مشاهیر فارس، پروژه بزرگ دیگری نیز در حال احداث است، گفت: این پروژه نیز از سال ۱۳۸۷ شروع شده است و زیر بنای ساختمان آن بالغ بر ۳۰ هزار متر مربع است که موزه‌ای استاندارد محسوب می‌شود و در حال حاضر هیچ پروژه فرهنگی به این وسعت در کشور وجود ندارد.

امیری اضافه کرد: پروژه دارای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی است و تکمیل آن نیازمند مساعدت سایر دستگاه‌های اجرایی استان است.

او اظهار داشت: در بازدید امروز، مدیرکل دیوان محاسبات استان فارس در جریان روند تملک‌ها و مشکلات ساخت پروژه قرار گرفتند و بر تسریع اتمام پروژه‌ها تاکید شد.

امیری با تاکید بر نقش مهم این پروژه‌ها در رونق میراث فرهنگی و گردشگری ادامه داد: قطعاً نمایش اشیا کاوش شده در طول سالیان متمادی از بناها و محوطه‌های تاریخی برای گردشگران داخلی و خارجی جذابیت فراوان دارد و افتتاح این موزه تأثیر به سزایی در افزایش مدت سفر آنها خواهد داشت.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس با برشمردن اهمیت این پروژه در مجاورت حافظیه در رونق اقتصاد گردشگری، مساعدت بیشتر همه متولیان امر را برای اتمام پروژه تا پایان سال ۱۳۹۹ خواستار شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: